02146811043 - 02146804982

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

انواع مته گل پیچ

مقایسه،مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع مته گل پیچ

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

معرفی کامل مته گل پیچ

برای آشنایی بیشتر با مته گل پیچ مطلب زیر را مطالعه کنید :

برای سوراخکاری نیاز به ابزاری بنام مته داریم. مته ها در تنوع بسیار زیادی موجود می باشند که باید متریال مناسب را برای انجام دریل کاری انتخاب کنیم. مته ها به تنهایی قابل استفاده نیستند و باید آنها را در دستگاه مانند دریل قرار داد. بدین صورت که مته را در شیار که بر روی سه نظام دریل وجود دارد محکم قرار دهیم و  با آچار سه نظام از استحکام مته بر روی دریل اطمینان حاصل نماییم. البته که سه نظام ها به دو حالت دستی و اتوماتیک وجود دارند. وقتی که دستگاه دریل را روشن می کنیم شروع به چرخیدن کرده و متریال را سوراخ نموده و به درون آن می رود. غالبأ این ابزار، حفره هایی به شکل استوانه ایجاد می کنند. اما انواع دیگری از مته وجود دارد که بتوان حفره هایی با اشکال مختلفی ایجاد کرد. مته ها، از متریال  گوناگونی همچون فولاد، کاربید، الماس و غیره با کاربری های متفاوت ساخته و عرضه می شوند.

تفاوت مته خزینه با مته گل پیچ

پیچ ها دارای قسمتی به نام گل پیچ است. با استفاده از گل پیچ، پیچ باز و بسته می شود. اغلب بعد از بسته شدن پیچ، قسمت گل پیچ، از سطح کار بیرون می ماند و یک برآمدگی را به وجود می آورد. برای حذف این برآمدگی و قرار گرفتن گل پیچ در درون سطح از ابزاری به اسم مته خزینه استفاده می شود. نوعی از مته خزینه، مته گل پیچ نام دارد. که برخلاف مته خزینه، قسمتی که سطح را سوراخ می کند زاویه دار نیست و به شکل پله ای می باشد. مته خزینه یا مته پخ زن غالبأ بعد از عملیات سوراخکاری مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع از مته ها با قطری بیشتر از قطر سوراخ ایجاد شده از قبل تعیین ساخته می شوند. که برای ایجاد کناره در لبه های حفره ایجاد شده استفاده می ‌شوند. این مته‌ ها معمولأ دارای زاویه ‌های متفاوتی همچون ۶۰  و ۹۰ و 120 درجه می ‌باشند. اما در مته گل پیچ زاویه دار سوراخکاری سطح بی معناست. از مته گل پیچ برای ایجاد سوراخ برای پیچ های آلن استفاده می شود. بعد سوراخکاری سطح مورد نظر از مته گل پیچ استفاده می شود تا جا برای بستن پیچ آلن محیا گردد. از این نوع مته زمانی استفاده می شود که نیاز باشد سطح پیچ هم سطح با جسم و قطعه باشد. عملکرد این نوع مته به این شکل است که دارای دو پله است و پله زیرین کاملأ سطح را می تراشد.

مشخصات مته گل پیچ

این نوع از مته ها، از جنس فولاد با آلیاژ HSS CO می باشد. مته گل پیچ دارای درصدی فلز کبالت است که علاوه بر افزایش مقاومت، از سیاه شدن مته (سوختن مته) جلوگیری می کند. این نوع مته برای سوراخ کاری با دور بالا و حرارت بالا مناسب است. از این محصول می توان برای سوراخ کاری سطوح خیلی سخت مثل فولاد سخت کاری شده استفاده کرد.

نکات مهم در حین سوراخکاری با هر نوع مته

قبل از روشن شدن دریل از محکم بسته شدن مته اطمینان حاصل کنید.

از مته مناسب برای سوراخکاری استفاده نمایید.

به صورت مرحله به مرحله کار کنید تا فشار زیاد بر روی دریل و مته شما ایجاد نشود.

نمایش بیشتر