02146811043 - 02146804982

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

انواع مته گرد بر

مقایسه،مشاهده قیمت و خرید آنلاین خرید انواع مته گرد بر

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

معرفی کامل مته گرد بر

برای آشنایی بیشتر با مته گرد بر مطلب زیر را مطالعه کنید :

مته گردبر، یکی از قدیمی ترین طرح ‌هایی است که جهت سوراخ ‌های ریز با ابزار آلات دستی یا دریل برقی روی چوب استفاده می ‌شود. از مته گردبر، جهت کار با دریل ‌های برقی روی چوب استفاده می ‌شود. تیغه‌ های این مته مانند مارپیچ ‌های مخروطی عمل می ‌کنند و جهت طراحی بر روی چوب استفاده می ‌شوند. این مته، فشار را مستقیم بر بافت چوب وارد می‌ کند بدون اینکه لازم باشد که بافت چوب بریده شود، عمل تراشیده شدن بر روی پهن‌ ترین قسمت چوب را انجام می دهد. این مته اصلی ترن قسمت چوب را سوراخ و تراش می‌ دهد. این مته در مقایسه با مته گازور سرعت بالاتری داشته و با دارا بودن دندانه‌ هایی بسیار تیز سطح بیرونی را تراش داده و در نتیجه ضایعات کمتری ایجاد می‌کند.

مته گرد بر و انواع آن

گرد برها ابزاری برای سوراخکاری و برش های دایره ای شکل هستند که بر اساس سطح مورد نظر نام متفاوتی خواهد داشت.

1- گرد بر MDF

این نوع گردبر ها برای برش های دایره ای بر سطوح چوبی و MDF کاربرد دارند. در ابعاد و اندازه های مختلف موجود می باشند اما از استحکام مکانیکی بالایی برخوردار نیستند. در نتیجه اگر برای قطعات فولادی به کار ببریم باید قطعاتی با فولاد پر آلیاژ و دارای استحکام مکانیکی کم را استفاده کنیم.

2- گرد بر چوب

این نوع گردبر ها همانند گردبر MDF در سوراخکاری و ایجاد برش های دایره ای با ابعاد و عمق متفاوت در چوب کاربرد دارد اما نسبت به گردبر MDF از عمق بالاتری برخوردار خواهد بود.

3- گرد بر سرامیک

به کمک این گردبر ها می ‌توان برش‌ های دایره ‌ای بر روی اجسامی مانند سرامیک، گچ، سفال، چینی و کاشی ایجاد کرد.

4- گرد بر استیل

برای ایجاد برش های دایره ای در کلیه فلزات آلیاژی، آهن و استیل کاربرد دارد. نکته حایز اهمیت این است که هنگام استفاده به سالم بودن سه نظام توجه شود. قابل ذکر است که برای سوراخکاری فلزات نرم از دور بالای دریل و هنگام سوراخکاری فلزات سخت از دور پایین دریل استفاده شود.

5- گرد بر شیشه

این نوع گرد بر برای ایجاد برش های دایره ای بر روی شیشه کاربرد دارد.

مته گرد بر متغیر

نوع دیگری از مته های گرد بر، مته گردبر متغیر است که از سه ‌تکه با دو بازوی متحرک ساخته شده که در تمام قسمت‌ ها قابل تنظیم است. با استفاده از این مته می ‌توان شعاع گردبر را به هر اندازه ‌ای که نیاز دارید تغییر دهید.

نکات مهم در حین سوراخکاری با هر نوع مته

قبل از روشن شدن دریل از محکم بسته شدن مته اطمینان حاصل کنید.

از مته مناسب برای سوراخکاری استفاده نمایید.

به صورت مرحله به مرحله کار کنید تا فشار زیاد بر روی دریل و مته شما ایجاد نشود.

نمایش بیشتر