02146811043 - 02146804982

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

انواع مته کبالت

مقایسه،مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع مته کبالت

تنظیم جهت نزولی
صفحه:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

تنظیم جهت نزولی
صفحه:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

معرفی کامل مته کبالت

برای آشنایی بیشتر با مته کبالت مطلب زیر را مطالعه کنید :

با استفاده از ابزاری به نام مته و با کمک دستگاه دریل می توان عملیات سوراخکاری را انجام داد. با نصب مته بر روی دریل، این وسیله آماده به کار است. مته ها با متریال گوناگون، سایزهای متفاوت و کاربردهای متنوع تولید و ساخته می شود. مته های فلزی می توانند سخت ترین فلزات را بدون شکستگی سوراخکاری کنند. برای سوراخکاری فلزات و هر متریال دیگر انتخاب یک مته و دریل مناسب بسیار مهم است.

نوع دیگر آلیاژ به کار برده شده در ساخت مته کبالت است، این نوع از مته ها دارای سرعت بالایی می باشند و مقدار زیادی کبالت در ساختار آن ها استفاده شده است. برتری مخصوص مته کبالت نسبت به دیگر مته ها، تاب آوری بالای آن ها در دماهای زیاد می باشد. به واسطه این قابلیت از آن برای حفاری فولادهای ضدزنگ استفاده می شود. مشکل بزرگ این نوع از آلیاژها شکنندگی بالای آن ها در مقایسه با مته HSS است. برای تولید مته کبالت، 5 تا 8 درصد فلز کبالت در ساخت آن به کار رفته است.

مشخصات سرمته کبالت

در قیاس مته کبالت با HSS، مته کبالت از مقاومت بالاتری در برابر دما و فشار دارد. مته کبالت ترکیبی از فولاد یا آلیاژهای دیگری است که با درصد کمی از کبالت ترکیب می شوند و می توان گفت به طور معمول بین 5 تا 7 درصد دمای ذوب آن ها را بالا می برد. کبالت در دمای 1495 درجه سانتی گراد ذوب و نقطه جوش آن 2927 درجه سانتی گراد است که مته را برای استفاده در دمای بالا ایده ال می کند. سوراخکاری بر روی متریال سخت با مته کبالت فوق العاده کارایی بالایی دارد.

کاربرد سرمته کبالت

سرمته کبالت فوق العاده قدرتمند است و می تواند با سرعت بسیار بالاتر از یک مته استاندارد hss کار کند. مته های کبالت برای مدت زمان طولانی بدون نیاز به خنک کاری یا روغن کاری کار می کند.

سرمته های کبالت دار قابلیت برش سخت ترین فلزات از جمله برنز، چدن، فولاد ضد زنگ تیتانیوم و غیره را دارند. لبه های متریال برش داده شده توسط سرمته کبالت باید بلندتر از یک سرمته HSS باشد. این نوع مته ها مشابه با سر مته هایی مانند HSS در برابر خوردگی و شکنندگی مقاوم هستند ولی با این حال، احتمال شکستگی مته کبالت وجود دارد. مصرف کنندگان باید به این نکته توجه کنند که اگر از مته کبالت به درستی استفاده نشود ممکن است در حین سوراخکاری بشکند و هزینه زیادی برای شما در برداشته باشد.

انواع مته پس از چند بار استفاده تیزی اولیه خود را کم کم از دست می دهند. سرمته های کبالت هم از این رویه پیروی می کنند و برای تیز کردن آن ها باید زاویه 118 و 135 درجه داشته باشند. سرمته های کبالت برای سوراخکاری روی فلزات، باید طوری تیز شوند که بر روی قطعه کار دچار لغزش نشوند به همین دلیل سرمته را به صورت خط شکسته تیز می کنند؛ این کار موجب براده برداری بهتر روی مته می شود و در آخر انتهای سوراخ را صیقل می دهند.

ویژگی های یک مته کبالت استاندارد مقاومت در برابر گرما در حین سوراخکاری، عدم شکستگی مته در حین سوراخکاری البته به شرط رعایت استانداردها و طول عمر بالاست.

نکات مهم در حین سوراخکاری با هر نوع مته

قبل از روشن شدن دریل از محکم بسته شدن مته اطمینان حاصل کنید.

از مته مناسب برای سوراخکاری استفاده نمایید.

به صورت مرحله به مرحله کار کنید تا فشار زیاد بر روی دریل و مته شما ایجاد نشود.

نمایش بیشتر