02146811043 - 02146804982

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

انواع مته بلند

انواع مته بلند ، نیمه بلند ، سوپر بلند و فوق بلند
تنظیم جهت نزولی
صفحه:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4

تنظیم جهت نزولی
صفحه:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4

معرفی کامل مته بلند

برای آشنایی بیشتر با مته بلند مطلب زیر را مطالعه کنید :

متریال هایی که مته از آن ها ساخته می شوند و در نهایت عملیاتی که روی آنها صورت می گیرد، نقش مهمی در دوام و عملکرد آنها دارند. متریال های متداول شامل :

مته فولاد (HSS) با سرعت بالا می تواند چوب، فایبرگلاس، پلی وینیل کلراید (PVC) و فلزات نرم مانند آلومینیوم را سوراخ کند.سختی مته کبالت بسیار بالاست و در مقابل گرما مقاومت زیادی از خود نشان می دهد. از آنها بیشتر برای ایجاد حفره در آلومینیوم و فلزات سخت مانند فولاد ضد زنگ استفاده می شوند.

مته HSS با بهره گیری از روکش اکسید سیاه در طراحی نهایی، مقاومت بالایی در برابر خوردگی از خود نشان می دهد و دوام آن افزایش یافته است. دوام آنها از مته اصلی HSS بیشتر است و روی انواع مختلفی از جمله فلز، چوب سخت، چوب نرم، PVC و فایبرگلاس به خوبی کار می کند.

مته HSS با روکش تیتانیوم اصطکاک کمتری ایجاد می کند. آنها سخت تر از مته اصلی HSS هستند و مدت زمان بیشتری تیز باقی می ماند. از آن برای حفاری چوب، فلز، فایبرگلاس و PVC استفاده می شود.

مته نوک کاربیدی خیلی بیشتر از مته های فولادی، HSS یا تیتانیوم تیز می ماند. از آن برای حفاری کاشی و سنگ تراشی استفاده می شود.

در اکثر انواع مته ها، زاویه رأس در تعیین نوع متریالی که می تواند به حفاری کمک کند نقش اساسی ایفا می نماید. نقاط مسطح، مانند نقطه هایی با زاویه 135 درجه برای حفاری در مواد سخت مناسب تر می باشند. برای جلوگیری از اشتباه احتمالی به یک نگهدارنده برای سوراخکاری نیاز است. مته تیزتر، مانند آنهایی که زاویه 118 درجه دارند برای متریال نرم مناسب تر هستند. با استفاده از آن ها در مرکز ایجاد حفره ها، ورودی و خروجی تمیزتر می ماند. در حین استفاده از مته، با رعایت نکات مربوط به رأس شکاف هنگام شروع حفاری، اشتباه به حداقل می رسد و دقت حفاری را بهبود می بخشد.

مته های بلند شامل چهار دسته زیر می باشند

مته نیمه بلند، بلند، فوق بلند و سوپر بلند

دسته های مختلف مته بلند، به دلیل طول بالای این نوع از مته ترد تر و شکننده تر نسبت به انواع دیگر هستند به این علت هنگام استفاده با دریل دستی حتی المقدور از دور پایین استفاده کنید. این نوع مته ها جهت سوراخ کردن قطعات فولادی و فلزی با عمق بیشتر و قوطی مورد استفاده قرار می گیرند. مته بلند در مواقعی به کار می آیند که اپراتور قصد دارد یک دیوار بتنی که عرض آن 30 سانتی متر است را سوراخ کند. در چنین مواقعی قطعا شما نیاز به مته ای خواهید داشت که بیشتر از 30 سانتی متر طول داشته باشد. هرچند تمام سایز های مته با طول ها و ضخامت های مختلف تولید و عرضه می شود اما وقتی نیاز به سوراخ کاری متریال فوق را داشته باشید به خوبی اهمیت فروش مته بلند را درک خواهید کرد.

مشخصات مته بلند

مته با طول بلند دارای استاندارد "دین 1869" می باشد که نسبت به مته های معمولی و نیمه بلند دارای طول بیشتری می باشد. مته طول بلند همانند مته های نیمه بلند نیازمند دریل ستونی، دستگاه های تراش و فرز دستی و یا CNC است که دارای قابلیت گیرش مته با دقت بالا برای جلوگیری از انحراف مته در هنگام سوراخکاری و همچنین ایجاد سرعت مناسب حین کار می باشد. این نوع از مته ها با مقطع گرد و فرم هندسی استوانه ای می باشند. مته آهن بلند کاملأ از خصوصیات و آلیاژ مته های معمولی برخوردار هستند.

نکات مهم در حین سوراخکاری با هر نوع مته

قبل از روشن شدن دریل از محکم بسته شدن مته اطمینان حاصل کنید.

از مته مناسب برای سوراخکاری استفاده نمایید.

به صورت مرحله به مرحله کار کنید تا فشار زیاد بر روی دریل و مته شما ایجاد نشود.

جدول سایز فنر

نمایش بیشتر