02146811043 - 02146804982

سبد خرید

1

1items - ‎57٬000ریال

انواع مته شیشه

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

معرفی کامل مته شیشه

برای آشنایی بیشتر با مته شیشه مطلب زیر را مطالعه کنید :

استفاده از مته ها برای سوراخکاری بر روی اکثر متریال های ممکن است. مته ها دارای دسته ها و طبقه بندی های زیادی هستند که هر کدام مخصوص متریالی برای عمل سوارخکاری می باشند. از قبیل چوب، فلز، سنگ، شیشه و غیره. گاهأ برخی از محصولات نسبت به ساختار و جنس خاصی از مته حساس بوده و در برابر آن ها متلاشی می گردند. برای ایجاد حفره درون شیشه، می توانیم از مته مخصوص سوراخکاری شیشه استفاده کنیم. شیشه در قالب محصولی است که بسیار پرکاربرد بوده و می توان مصادیق کاربردی آن را در محیط پیرامون خودمان ببینیم. چنانچه با مته ای با ساختار و جنس نامتناسب شیشه سوراخ گردد. علاوه بر این که سبب می‌شود تا محصول مورد نظر ترک برداشته و یا بشکند. تکه های شیشه و مته شکسته نیز برای سلامتی افراد تهدید بزرگی به حساب خواهد آمد.

انواع سوراخکاری مته شیشه

برای سوراخکاری شیشه از دو نوع مته می توان استفاده کرد.

مته شیشه که شبیه به سر نیزه است. که برای ساخت در نوک آن برای نفوذ به شیشه از یک لایه الماس استفاده شده است.

مته شیشه گرد بر، که در ساخت آن از پودر الماس برای ایجاد حفره در شیشه استفاده شده است.

کاربرد مته شیشه

برای خرید مته شیشه مطلبی که بسیار حائز اهمیت می باشد جنس سر و زاویه آن است. در موارد نوک کریستالی یا الماسه مته می تواند تاثیر بر روی کار داشته باشد که مته هایی فولادی نمی توانند داشته باشند. این مته ها در دنباله خود می توانند از مواد دیگری همچون چدن، کروم، نیکل و غیره سود ببرند. این محصولات کمک می کنند تا علاوه بر درگیری بهتر و بی خطرتر مته با سه نظام، در هزینه ساخت که نهایتاً به نفع مصرف کننده است صرفه جویی می شود.

در مرحله ساخت این نوع از مته ها ابتدا روی دنباله آن شیاری به اندازه قطر نوک الماس ایجاد شده و پس از آن با جوش لاتون که حاوی نقره و مس است لایه جنس الماسه را در قطعه مذکور در بستر خود محکم نگه می دارد.

اغلب این نوع مته ها که با دنباله های شش گوش ساخته می شوند به کمک پیچ گوشتی های برقی می توانند محصولات شیشه ای را سوراخ کنند. قابل بیان است که این محصولات بواسطه دنباله شش ضلعی خود در هنگام کار از فک درگیرکننده خود جدایی ناپذیرند. اگرچه با نام شیشه عرضه می شوند اما به شرط اینکه از آب و سایر خنک کننده ها در جریان عملیات استفاده شود. قابلیت سوراخ کردن PVC و محصولات پلاستیکی را نیز دارد.

نکات مهم در حین سوراخکاری با هر نوع مته

قبل از روشن شدن دریل از محکم بسته شدن مته اطمینان حاصل کنید.

از مته مناسب برای سوراخکاری استفاده نمایید.

به صورت مرحله به مرحله کار کنید تا فشار زیاد بر روی دریل و مته شما ایجاد نشود.

نمایش بیشتر