02146811043 - 02146804982

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

انواع مته شیارباز

مقایسه،مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع مته شیارباز

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

معرفی کامل مته شیار باز

برای آشنایی بیشتر با مته شیار باز مطلب زیر را مطالعه کنید :

عمل سوراخکاری یا حفاری اجسام نیاز به ابزاری مانند مته دارند. این ابزار برنده با متریال مختلفی تولید می شود. این ابزار به تنهایی قابل استفاده نیستند و باید آنها را در دستگاه مانند دریل قرار داد. بدین صورت که مته را در شیار سه نظام دریل محکم قرار می دهیم و از استحکام مته بر روی دریل اطمینان حاصل می نماییم، سپس می توانیم از آن استفاده کنیم. زمانی که دستگاه دریل را روشن می کنیم شروع به چرخیدن کرده و متریال را سوراخ نموده و به درون آن می رود. غالبأ این ابزار، حفره هایی به صورت استوانه ای ایجاد می کنند، اما انواع دیگری از مته وجود دارد که بتوان حفره هایی با اشکال مختلفی ایجاد کرد. متریال هایی که مته از آنها ساخته می شوند و عملیاتی که در نهایت روی آنها صورت می گیرد، نقش مهمی در دوام و عملکرد آنها دارند.

برای بیشتر انواع مته ها زاویه رأس، در تعیین نوع متریالی که می تواند حفاری نماید کمک می کند. نقاط مسطح، مانند نقطه هایی با زاویه 135 درجه برای حفاری در مواد سخت تر مناسب می باشند. برای جلوگیری از اشتباه احتمالی آنها به یک نگهدارنده برای حفر کردن نیاز دارند. مته با نقاط تیزتر، مانند آنهایی که دارای زاویه 118 درجه هستند، برای متریال نرم تر مناسب هستند. با استفاده از آنها در مرکز ایجاد حفره ها، ورودی و خروجی تمیزتر می ماند. در حین استفاده از مته، با رعایت نکات مربوط به رأس شکاف هنگام شروع حفاری، اشتباه به حداقل می رسد و دقت حفاری را بهبود می بخشد.

کاربرد مته شیار باز

مته شیار باز صرفا جهت سوراخکاری کلیه فلزات نرم همچون آلومینیوم، برنج و مس کاربرد دارد. در هنگام استفاده از این محصول حتی المقدور دور دریل را بالا ببرید. مته شیار باز نوعی مته است که نسبت به مته های دیگر، شیار روی آن ها بازتر و بزرگتر است.

این نوع مته به دلیل شیار باز بودن باعث خارج شدن سریع و آسان براده های تولید شده از دل حفره ایجاد شده می شود و از چسبیدن و ساییده شدن این براده ها جلوگیری می کند. از این رو مته های شیار باز برای سوراخکاری روی فلزات نرم مناسب می باشند.

مشخصات مته شیار باز

جنس این نوع مته از فولاد با آلیاژ HSS می باشد. با توجه به این آلیاژ، این محصول مناسب برای سوراخکاری با دور بالا است. و سرعت خنک شدن آن مناسب و از سوختن مته (سیاه شدن) جلوگیری می کند.

نکات مهم در حین سوراخکاری با هر نوع مته

قبل از روشن شدن دریل از محکم بسته شدن مته اطمینان حاصل کنید.

از مته مناسب برای سوراخکاری استفاده نمایید.

به صورت مرحله به مرحله کار کنید تا فشار زیاد بر روی دریل و مته شما ایجاد نشود.

نمایش بیشتر