02146811043 - 02146804982

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

انواع مته ته کونیک

مقایسه،مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع مته ته کونیک

تنظیم جهت نزولی
صفحه:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

تنظیم جهت نزولی
صفحه:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

معرفی کامل مته ته کونیک

برای آشنایی بیشتر با مته ته کونیک مطلب زیر را مطالعه کنید :

با استفاده از دستگاه دریل برای سوراخکاری از ابزاری بنام مته استفاده می کنیم. دستگاه دریل که معمولاً با سرعت می‌چرخد سبب می ‌شود که مته بتواند شی مورد نظر را سوراخ کند. اگر چه اکثراً مته ‌ها سوراخ‌ ها را به شکل استوانه ای  ایجاد می‌کنند ولی نوعی از آن ها وجود دارند که می ‌توانند سوراخ ‌هایی به شکل غیر از استوانه ایجاد نمایند، به این دسته از مته ها، مته ته کونیک می گویند. انتهای این ابزار به صورت مارپیچ رزوه دار است که برای ایجاد حفره (سوراخ) در متریال متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد. به علت کاربری های متفاوت مته ها در سایزها، شکل ها و متریال مختلف تولید و عرضه می شوند.

مته ها اساسأ از دو بخش تشکیل می شوند

بدنه مته قسمتی است که شیارهای مارپیچ روی آن رزوه می شود، این شیارها باعث خروج مواد زائد متریال سوراخ شده به بیرون می شود و اجازه ورود سیالات برشی به داخل حفره را می دهد.

ساق مته قسمتی است که به سه نظام بسته می شود که محور آن ممکن است به شکل مخروطی یا مستقیم باشد که معمولأ مته هایی که قطر ساق آن ها کوچک هستند محورشان به شکل مستقیم است.

کاربرد مته ته کونیک

بیشترین استفاده از مته ته کونیک برای سوراخکاری فلزات (به خصوص فولادهای آلیاژی و استیل) می باشد. استفاده از آن جهت سوراخکاری وسیع مناسب بوده و چون سطح بیشتری از مته با کار در تماس است، حرارت بالاتری تولید می شود که احتیاج به خنک کردن مته می باشد و بهتر است در کار با مته از دور پایین دریل استفاده کنید. از این نوع مته ها فقط با دستگاه های بزرگتر بسته شده و با دریل های دستی بسته نمی شود. مته های ته کونیک دارای ترکیب کربن و فولاد تندبر HSS است که ضد سایش هستند.

مته های ته کونیک معمولأ با دنباله مورس ۱تا ۶ می باشد که با بالا رفتن سایز مته مورس ته مته نیز تغییر می کند و که امکان نصب بر روی انواع دریل هایی که گلویی مورس دارند، دریل های ستونی، رادیال و دستگاه تراش را دارا می باشد.

برخی از مته های ته کونیک با 8% کبالت تولید می شوند که نه تنها در مقابل هر فولادی غیر قابل سایش هستند بلکه قابلیت سوراخ کاری در برابر فولاد ضد زنگ (استیل) را هم دارا می باشند که دنباله این مته ها مورس 3 است.

نکات مهم در حین سوراخکاری با هر نوع مته

قبل از روشن شدن دریل از محکم بسته شدن مته اطمینان حاصل کنید.

از مته مناسب برای سوراخکاری استفاده نمایید.

به صورت مرحله به مرحله کار کنید تا فشار زیاد بر روی دریل و مته شما ایجاد نشود.

نمایش بیشتر