02146811043 - 02146804982

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

انواع دسته قلاویز

مقایسه،مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع دسته قلاویز

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

دسته قلاویز

دسته قلاویز جزو ابزارها مکمل در هنگام قلاویز کاری است که در واقع ابزاری نگهدارنده برای نگه داشتن و کارکردن با قلاویز دستی و حدیده می‌باشد.برای آشنایی بیشتر با دسته قلاویز به ادامه مطلب مراجعه کنید.

برای ایجاد رزوه درون یک سوراخ از ابزار قلاویز استفاده می‌شود که دارای دو نوع دستی و ماشینی است و تفاوت آن‌ها همان طور که از نام آن مشخص می‌باشد ، در چگونگی استفاده از آن‌ها می‌باشد. به عمل ایجاد رزوه درون سوراخ قلاویز کاری گفته می‌شود که جزو کارای رایج در محیط‌های صنعتی و در صنایع مختلف مثل تراشکاری ، قطعه سازی و غیره است.

همان طور که گفته شد قلاویز دستی یکی از انواع قلاویز است که برای استفاده از آن ، از ابزار کمکی به نام دسته قلاویز استفاده می‌شود. همان طور که گفته شد دسته قلاویز ، برای  اتصال قلاویز دستی بوده و برای استفاده دستی مناسب می‌باشد.

به طور کلی دسته قلاویز از چندین بخش تشکیل شده است :

  • دسته متحرک و جدا شونده
  • دسته ثابت که وظیفه تنظیم فاصله بین فک‌های دسته قلاویز را نیز برعهده دارد.
  • فک‌های دسته قلاویز که وظیفه نگه داشتن قلاویز یا برقو را دارد.

 فک‌های دسته قلاویز دارای ساختاری زاویه دار می‌باشد تا قلاویز دستی یا برقو به خوبی درون آن قرار بگیرد و دچار لغزش یا تغییر جهت نشود.  دسته قلاویز به دلیل داشتن فک‌های متحرک که روی محور توانایی حرکت دارند ، می‌تواند بازه مختلفی از قلاویزهای دستی را در خود نگه دارند که در هنگام خرید دسته قلاویز باید به بازه کارگیر فک‌های آن دقت کرد.

به دلیل استفاده از دسته قلاویز در محیط‌های صنعتی و خشن و همچنین اعمال فشار و نیرو به آن ، دسته قلاویز باید دارای استحکام بالایی باشد از این رو برای ساخت دسته قلاویز معمولا از فلزات سخت مثل فولاد ، کروم وانادیوم یا چدن و آهن استفاده می‌شود.

دسته قلاویز نیز همانند دیگر ابزارها در اندازه‌های مختلف با طول ، بازه کارگیری مختلفی تولید می‌شود که بسته به نوع و ابعاد قلاویز باید انتخاب شود.

قسمت دسته‌ی دسته قلاویز علاوه بر داشتن استحکام مناسب باید خوش دست باشد تا باعث خستگی دست در حین کار نشود. همچنین در قسمت دسته ، شیارهایی وجود دارد که از لغزش دست جلوگیری می‌کند.

از دسته قلاویز می‌توان برای اتصال برقو دستی به آن استفاده کرد از این رو به دسته قلاویز ، دسته برقو نیز گفته می‌شود.

از دسته قلاویز یا دسته برقو معمولا در محیط‌های صنعتی و کارگاهی و جاهایی که در آن از قلاویز دستی  یا برقو دستی استفاده می‌شود ، استفاده می‌شود.

امروزه دسته قلاویز نیز همانند قلاویز توسط شرکت‌های مختلف با شکل‌های مختلف در ابعاد متفاوت تولید می‌شود که این تفاوت‌ها بعث ایجاد تفاوت در قیمت دسته قلاویز می‌شود.

در هنگام خرید دسته قلاویز باید به موراد زیر دقت کرد تا محصول خریداری شده کیفیت و کارایی لازم را داشته باشد:

  • بازه کارگیر
  • جنس بدنه
  • ابعاد
نمایش بیشتر