02146811043 - 02146804982

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

انواع فرز چتری

مقایسه،مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع فرز چتری

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

معرفی کامل فرز چتری

برای آشنایی بیشتر با فرز چتری مطلب زیر را مطالعه کنید :

صنعت تراشکاری یکی از صنایع مادر شناخته می شود. به عبارت دیگر شکل ‌دهی فلزات به روش براده ‌برداری با استفاده از ماشین تراشکاری را، تراشکاری می گویند. با استفاده از دستگاه فرز می توانیم عمل تراشکاری را انجام دهیم. دستگاه فرز (Grinding machine) یکی از ابزارهای برقی به شما‌ر می ‌رود که به‌ منظور تراشکاری، حکاکی، پولیش کردن، شکل دادن و بسیاری کاربرد دیگر طراحی و تولید می شود.

استفاده های وسیع و فراگیر شدن روند فرزکاری باعث شده تا این ابزار با تنوع بسیاری ساخته شود. دستگاه فرز یکی از پرکاربرد ترین و پرمصرف ترین لوازم برقی در حوزه ابزار است که دارای طیف وسیعی از کاربردهای متنوع می باشد. به طور کلی دستگاه فرز از یک دیسک ساینده تشکیل می‌شود. که به عنوان یک ابزار برش دهنده عمل می‌کند. دیسک آن سطحی زبر و سخت دارد، سطح جسم مورد نظر را می ‌ساید و شکل دلخواه را ایجاد می ‌کند. یکی از متداول ترین کاربردهای این دستگاه رفع بیرون زدگی های سنگ، فلز و غیره است. از دیگر کاربردهای رایج آن برش قطعات با جنس های مختلف می باشد. تمامی افرادی که در حوزه های مختلف صنعت کار می کنند نیاز به وسایلی مانند کف ساب، پولیش و برش دهنده ها دارند که در آن فرز نقش اساسی را ایفا می کند.

این ابزار با هدف شکل دادن و صیقلی کردن سطوح و اجسامی طراحی شده که کیفیت بالا و سختی کمی دارند. این دستگاه در اصل یک فرآیند صاف و صیقلی کردن را انجام می‌دهد که با سمباده کشیدن و تراشیدن، شکل نهایی را روی فلز ایجاد می‌کند. یکی از اساسی‌ ترین کاربردهای دستگاه فرز، تراشیدن و حذف حجم بالای فلزات از سطح کار است. قطعات متنوعی مانند فرچه سیمی را می توان بر روی فرز نصب کرد و از آن برای کاربردهای گوناگون استفاده نمود. این دستگاه از یک بستر محکم تشکیل شده که قطعه‌ کار را به‌ خوبی نگه می ‌دارد. یک دیسک متحرک نیز در این ابزار برقی قرار گرفته که با سرعت معینی می‌ چرخد. هنگام کار با این دستگاه می ‌توانید دستگاه فرز را به قطعه‌ کار محکم شده نزدیک کنید یا اینکه دستگاه را در جایگاه خود نگه داشته و قطعه‌ کار را به سمت آن حرکت دهید. از دستگاه فرز در مشاغل مختلفی از جمله صنایع برقی، مهندسی، خودروسازی و بسیاری دیگر استفاده می شود. فرزها دارای انواع مختلف با شکل های گوناگون است که هر کدام برای کاری خاص کاربرد دارد.

کاربرد فرز چتری

فرزچتری یکی از انواع فرز است. که به دلیل ساختار فیزیکی آن، به فرزهای چتری معروف هستند. اغلب از این ابزار برای ایجاد شیارهای زاویه دار روی سطوح استفاده می شود. از کاربردهای دیگر این نوع فرزها، جهت براده برداری در صنعت تراشکاری، قالب سازی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. فرز چتری با برندهای مختلف و زوایای متفاوت تولید و عرضه می شود.

آلیاژ استفاده شده در فرز چتری

به طور معمول فرزها را از موادی می سازند که مقاومت بالایی داشته باشند و بتوان از آن ها برای کار کردن روی سطوح سخت مثل فلز استفاده کرد. فرز چتری از جنس فولاد با آلیاژ HSS CO ساخته می شود و دارای 5 درصد کبالت است. وجود کبالت در مواد اولیه، علاوه بر افزایش مقاومت در کار کردن با سرعت و دور بالا، باعث خنک شدن سریع دیسک شده و از سوختن آن جلوگیری می کند.

شیوه کار با دستگاه فرز

اغلب فرزها با استفاده از نیروی برق کار می کنند. به منظور راه اندازی دستگاه فرز می بایست کلید دستگاه را به صورت ممتد فشار داده تا دیسک برشی شروع به گردش نماید و زمانی که انگشت دست خود را از روی کلید بر می دارید حرکت آن متوقف می شود. به این علت دکمه این دستگاه به چنین حالت تعبیه شده تا کمک فراوانی به حفظ سلامت کاربر کند و بدین ترتیب خطر کار با این دستگاه بسیار کم می شود.

نمایش بیشتر