02146811043 - 02146804982

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

انواع فرز پودر الماسه

مقایسه،مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع فرز فرم

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

معرفی کامل فرز پودر الماسه

برای آشنایی بیشتر با فرز پودر الماسه مطلب زیر را مطالعه کنید :

برای فرم دهی، برش، تراش و اعمالی از این دست بر روی فلزات می توان از تجهیزات تراشکاری و یا فرزکاری استفاده کرد. شاخه فرزکاری خود به دسته های متنوعی تقسیم می شود. که فرز فرم یکی از این دسته ها به حساب می آید. فرز پودر الماسه به عنوان ماده ای که در موارد زیادی از جمله طراحی و نوشتن بر روی سنگ های قیمتی از آن استفاده می شود.

فرز پودر الماسه چیست؟

شکل پودری الماسه به عنوان یک ماده ساینده ی بسیار قوی (superabrasive) محسوب می شود. Superabrasive در واقع یک ماده بسیار سخت (مانند الماس) است که به منظور برش دادن، ساییدن و پولیش کردن مواد شکننده و یا خیلی سخت از آن استفاده می شود. اما برای مواد با درجه سختی متوسط می توان از مواد معمولی تری استفاده کرد. شن و ماسه مثال هایی از ساینده های معمولی هستند که برای سایش و صیقل سطوح مواد از آنها استفاده می شود. اگر که برای موادی با درجه سختی متوسط از پودر الماس استفاده کنیم. ممکن است که سطح آن ها زیاد برش بخورد و یا خراش های جدی در حین انجام فرایند پولیش به سطح وارد گردد.

کاربرد فرز فرم الماسه

از پودر الماسه صنعتی می توان در ساخت متریال هایی همچون شیشه، کاشی، سرامیک به کار گرفته شود و یا حتی به عنوان یک سنگ قیمتی در جواهر فروشی ها استفاده گردد. هنگامی که بخواهیم از پودر الماسه برای برش دادن یا ایجاد حفره در ابزاری مانند مته دریل یا اره استفاده کنیم. از ترکیب آن با سایر مواد استفاده خواهیم کرد. درواقع سطح آن ها را با پودر الماسه پوشش می دهیم. گاهأ از پودر الماسه برای از بین بردن خراش های روی سطح شیشه جلوی اتومبیل نیز استفاده می شود. و همین طور برای بازگرداندن درخشانی سطح عتیقه جات نیز کاربرد دارد. علاوه بر مواردی که بیان شد از این ماده برای پولیش کردن سطح خود سنگ الماسه هم استفاده می شود. الماس ها را با استفاده از یک فرایندی که به آن میکرونیزیشن گفته می شود به حالت پودری در می آورند. در این فرایند یک سیال یا گاز خاص سنگ الماس را به حالت پودری در می آورد. محصول تولیدی دانه های بسیار کوچک و هم اندازه پودر الماسه خواهد بود. ذرات الماس دارای اندازه هایی در مقیاس نانو می باشند. پودر الماسه بر حسب میزان اندازه قطر ذرات آن گرید بندی می شود. اندازه این ذرات از 25 تا 50 میکرون متغیر است. در انجام فرایند سایش با پودر الماسه هر دو فاکتور اندازه و یک دست بودن ذرات در میزان کیفیت سایش مورد نظر بسیار موثر می باشند. اگر پودر الماسه دارای اندازه های یکسانی نباشد سطح متریال مورد نظر را به جای اینکه پولیش کند دچار خراش خواهد کرد. فرز فرم پودر الماسه به صورت مجموعه ای (مجموعه 30 تایی) تولید و عرضه می شود که جهت کار بر روی شیشه و انواع سنگ های تزئینی مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزار دارای دنباله با قطرهای مختلف است و آن ها را می توان بر روی انواع فرز مینیاتوری هم نصب کرد. درون این مجموعه فرز فرم پودر الماسه در اشکال متنوعی قرار گرفته که کاربردهای گوناگونی برای متریال خاص کاربرد دارد. این کاربردها می تواند برای نوشتن بر روی جسم، حکاکی و غیره باشد. این فرز فرم پودر الماسه با قابلیت های متفاوت از کیفیت مطلوبی برخوردار است.

شیوه کار با دستگاه فرز

اغلب فرزها با استفاده از نیروی برق کار می کنند. به منظور راه اندازی دستگاه فرز می بایست کلید دستگاه را به صورت ممتد فشار داده تا دیسک برشی شروع به گردش نماید و زمانی که انگشت دست خود را از روی کلید بر می دارید حرکت آن متوقف می شود. به این علت دکمه این دستگاه به چنین حالت تعبیه شده تا کمک فراوانی به حفظ سلامت کاربر کند و بدین ترتیب خطر کار با این دستگاه بسیار کم می شود.

در حین استفاده از فرز فرم ها به نکات زیر توجه کنید

در همه حال از اینکه دنباله فرز به خوبی در نگهدارنده قرار داده شده اطمینان حاصل کنید که محکم بسته شده باشد.

از محافظت چشم استفاده کنید که بهتر است از یک محافظ کامل برای صورت خود استفاده کنید.

نمایش بیشتر