02146811043 - 02146804982

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

فرز سرگرد HSSE

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

معرفی کامل فرز سرگرد

برای آشنایی بیشتر با فرز سرگرد مطلب زیر را مطالعه کنید :

فرز ابزاری است به منظور استفاده در کارگاه های صنعتی و غیر صنعتی با کاربردهای مختلف که می توان به برخی از آن ها از قبیل تراشکاری، حکاکی، پولیش کاری و شکل دهی اجسام گوناگون اشاره کرد. فرزکاری زیر مجموعه صنعت تراشکاری است که در آن با تراش دادن اجسام، قطعه مورد نظر ساخته می ‌شود. تمامی افرادی که در حوزه های مختلف صنعت کار می کنند نیاز به وسایلی مانند کف ساب، پولیش و برش دهنده ها دارند که در آن فرز نقش اساسی را ایفا می کند.

فرزکاری، یکی از بخش ‌های مهم در تراشکاری است که یکی از مشاغل پرکاربرد در صنایع مخصوصأ بخش فلزات است. دستگاه فرز بر خلاف سایر ابزار برقی وظایف بسیار زیادی انجام می دهد و قابلیت های فراوانی دارد. فرز ابزاری پر استفاده در صنعت است که کاربرد آن برای ایجاد شیار، برش، براده برداری و غیره می باشد و دارای انواع مختلف با اشکال گوناگون است. اغلب فرزها را از موادی مقاوم مثل فولاد می سازند. کاربردهای وسیع و فراگیر شدن روند استفاده از فرزکاری باعث شده تا این ابزار با تنوع بسیاری ساخته شود.

دستگاه فرز یکی از پرکاربرد ترین و پرمصرف ترین لوازم برقی در حوزه ابزار است که دارای طیف وسیعی از کاربردهای متنوع می باشد.

به طور کلی دستگاه فرز از یک دیسک ساینده تشکیل می‌شود. که به عنوان یک ابزار برش دهنده عمل می‌کند. دیسک آن سطحی زبر و سخت دارد، سطح جسم مورد نظر را می ‌ساید و شکل دلخواه را ایجاد می ‌کند.

یکی از متداول ترین کاربردهای این دستگاه رفع بیرون زدگی های سنگ، فلز و غیره است. از دیگر کاربردهای رایج آن برش قطعات با جنس های مختلف می باشد. تمامی افرادی که در حوزه های مختلف صنعت کار می کنند نیاز به وسایلی مانند کف ساب، پولیش و برش دهنده ها دارند که در آن فرز نقش اساسی را ایفا می کند.

هدف اصلی از پیدایش این ابزار شکل دادن و صیقلی کردن سطوح و اجسام طراحی شده است که دارای کیفیت بالا و سختی کم هستند. این دستگاه در اصل یک فرآیند صاف و صیقلی کردن را انجام می‌دهد که با سمباده کشیدن و تراشیدن، شکل نهایی را روی فلز ایجاد می‌کند.

یکی از اساسی‌ ترین کاربردهای دستگاه فرز، تراشیدن و حذف حجم بالای فلزات از سطح کار است. قطعات متنوعی مانند فرچه سیمی را می توان بر روی فرز نصب کرد و از آن برای کاربردهای گوناگون استفاده نمود.

دشتگاه فرز از یک بستر محکم تشکیل شده که قطعه‌ کار را به‌ خوبی نگه می ‌دارد. یک دیسک متحرک نیز در این ابزار برقی قرار گرفته که با سرعت معینی می‌ چرخد. هنگام کار با این دستگاه می ‌توانید دستگاه فرز را به قطعه‌ کار محکم شده نزدیک کنید یا اینکه دستگاه را در جایگاه خود نگه داشته و قطعه‌ کار را به سمت آن حرکت دهید. از دستگاه فرز در مشاغل مختلفی از جمله صنایع برقی، مهندسی، خودروسازی و بسیاری دیگر استفاده می شود.

شکل فرز سرگرد

فرم ظاهری فرز سرگرد به شکل کروی است و نوکش به صورت گرد و اندازه گردی آن نصف قطر فرز می باشد.

کاربرد فرز سرگرد

از فرز سرگرد در دستگاه فرز ماشین کاری استفاده می شود. این قطعه به دستگاه فرز ماشین کاری متصل شده و روی متریال دلخواه یک کانال کوچک نیم دایره ای شکل از ابتدای قطعه یا سطح مر بوطه تا انتهای آن ایجاد می کند. متریال می تواند فلز یا چوب و غیره باشد. و همچنین برای ایجاد انحنا و گرد کردن گوشه کار و کف تراشی و غیره نیز استفاده می شود.

جنس فرز سرگرد

فرزها در انواع HSS , HSSE و الماس موجود می باشد. اغلب فرز انگشتی الماس در فرزکاری با دور بالا کاربرد دارد. سوپر آلیاژهای سخت که با ابزار معمولی قابل سوراخ کاری و براده برداری نیستند. با این ابزار از جنس الماس براده برداری و سوراخکاری می شود. اغلب فرزهای HSS , HSSE در فرزکاری با دور پایین تر استفاده می شود.

نمایش بیشتر