02146811043 - 02146804982

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

انواع فرز دم چلچله

مقایسه،مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع فرز دم چلچله

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

معرفی کامل فرز دم چلچله

برای آشنایی بیشتر با فرز دم چلچله مطلب زیر را مطالعه کنید :

کاربرد تراشکاری در صنعت برش و شکل دهی اجسام فلزی است. یکی از دستگاه های مورد استفاده در این صنایع دستگاه فرز است. دستگاه فرز بر خلاف سایر ابزارهای برقی وظایف بسیار زیادی را انجام می دهد و قابلیت های بالایی دارد. فرزها ابزارهای پر استفاده در صنعت است که کاربرد آن برای ایجاد شیار، برش، براده برداری و غیره می باشد و دارای انواع مختلف با اشکال گوناگون است. اغلب فرزها را از موادی مقاوم مثل فولاد می سازند تا از آن بتوان برای کارکردن روی سطوح سخت استفاده کرد. یکی از قطعات اصلی این دستگاه دیسک ساینده آن است که به عنوان یک ابزار برش عمل می کند. سطح این دیسک بسیار سخت است. و سطح قطعه کار را می ساید و شکل مورد نظر را به آن قطعه خواهد داد. قطعات دیگر دستگاه فرز دارای یک بستر محکم می باشد که قطعه کار را به خوبی نگه داشته و عملیات دلخواه خود را انجام می دهیم. دیسک این دستگاه متحرک است و با سرعت معینی می چرخد. فرزها در اشکال و اندازه ها با کاربردهای مختلف تولید و عرضه می شود. یکی از این نوع فرزها، فرز دم چلچله نام دارد که برای کاربردهای خاص و شکل دهی های ویژه روی اجسام فلزی استفاده می شود. و به دلیل شکل فیزیکی و زاویه دار بودن آن، به فرز دم چلچله معروف شده است.

کاربرد فلز دم چلچله

کاربرد اصلی فرز دم چلچه برای ایجاد شیار روی سطوح مختلف می باشد. زاویه شکل دهی روی قطعات و اجسام فلزی در این نوع از فرزها کاملأ برعکس زاویه دادن در فرز چتری است. حالت تیغه های فرز چتری رو به پایین و حالت تیغه های فرز دم چلچله رو به بالا می باشد. فرز دم چلچله در سایزها و تیغه های آن در زوایای 45، 60 و 90 درجه ساخته می شوند. در فرزكاري شكل هاي مركب را مي توان به كمك كوپله كردن (كنار هم چيدن) تيغه فرزهاي مختلف روي يك محور (دُرن) انجام داد. مسلماً زمان و هزينه ساخت كاهش خواهد يافت و از به كار بردن تيغه فرزهاي فرم گران قيمت مي توان صرف نظر كرد. تعداد دندانه و زاويه برنده در تيغه فرزها به جنس قطعه كار و قطر تيغه فرز رابطه مستقیم دارد. به طور كلي فرزهای دم چلچله با سه تيپ متفاوت تولید می شوند که از نظر تعداد دندانه، زاویه آزاد و جنس قطعه با هم متفاوت می باشند.

جنس فرز دم چلچله

جنس فرز دم چلچله از فولاد آلیاژی ساخته می شود و دارای مقداری تنگستن یا الماس است که باعث افزایش مقاومت و استحکام آن شده است.

شیوه کار با دستگاه فرز

اغلب فرزها با استفاده از نیروی برق کار می کنند. به منظور راه اندازی دستگاه فرز می بایست کلید دستگاه را به صورت ممتد فشار داده تا دیسک برشی شروع به گردش نماید و زمانی که انگشت دست خود را از روی کلید بر می دارید حرکت آن متوقف می شود. به این علت دکمه این دستگاه به چنین حالت تعبیه شده تا کمک فراوانی به حفظ سلامت کاربر کند و بدین ترتیب خطر کار با این دستگاه بسیار کم می شود.

نمایش بیشتر