02146811043 - 02146804982

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

انواع فرز تخت

مقایسه،مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع فرز خشن کوتاه طلایی

تنظیم جهت نزولی
صفحه:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4

تنظیم جهت نزولی
صفحه:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4

معرفی کامل فرز تخت

برای آشنایی بیشتر با فرز تخت مطلب زیر را مطالعه کنید :

فرزکاری مشابه با تراشکاری عمل می کند و در یک راستا قرار دارند. به منظور فرم دهی و ساخت یک قطعه فلزی می توانیم از فرز استفاده کنیم. یکی از جذاب ترین تجهیزات برای علاقه مندان به صنعت دستگاه فرز است که در تراشکاری بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. تراشکاری جزو بخش ‌های مهم صنعت است که در آن با تراش دادن و شکل دهی اجسام، قطعه مورد نظر ساخته می‌شود. فرز ها در تنوع گوناگون و سایزهای مختلف دارای کاربردهای متفاوتی می باشند. فرزکاری از رایج ترین مراحل تولید به شمار می آید که برای تولید محصولات و قطعات با دقت بالا در شکل ها و اندازه های مختلف استفاده می شود. عمل فرزکاری با دستگاه فرز انجام می شود. دستگاه فرز یک قطعه برنده به نام تیغه فرز دارد. تیغه فرز، توسط موتور دستگاه فرز به گردش در آمده و از روی قطعه براده برداری می کند.

اغلب از این نوع ابزار در صنعت فرزکاری با دستگاه ماشین کاری فرز استفاده می شود. از این نوع فرزها در سایزها و با برند مختلف تولید می شود.

در اصطلاح صنعتگران از فرز تخت با نام های END MILL یا Finish یاد می شود. از این نوع فرز در مرحله پایانی فرزکاری استفاده می شود.

جنس فرز تخت

اغلب فرزها از موادی با سختی بالا ساخته می شوند تا بتوان از آن برای کار کردن روی سطوح سخت مانند فلزات استفاده کرد. جنس  فرز تخت از این قاعده مستثنا نیست و از فولاد با آلیاژ HSSE ساخته شده است و برای کارکردن با سرعت و دور بالا مناسب می باشد.

طریقه استفاده از فرز تخت

برای فرزکاری یک قطعه مراحل مختلفی را باید پشت سر گذاشت. ابتدا با فرز خشن از حجم قطعه می کاهند و در مراحل پایانی برای ظریف کاری و منظم کردن اظلاع قطعه مورد نظر از فرز تخت استفاده می کنند. این نوع فرز را درون گیره های مخصوص که به اصطلاح کولت نامیده می شود قرار می دهند و سپس کولت را به دستگاه ماشین کاری فرز متصل می نمایند. برای نصب فرز تخت بر روی دستگاه، انتهای آن به دستگاه متصل می شود و نوک فرز که دارای شیارهای تیزی است برای شکل دهی قطعه مورد استفاده قرار می گیرد. به غیر از قابلیت های بالا که توضیح داده شده از فرز برای براده برداری، حکاکی، پولیش کاری و غیره بر روی قطعه استفاده می شود.

نتیجه گیری

از فرز تخت برای فرم دهی استفاده می شود و باید بر روی دستگاه ماشین کاری فرز نصب شود.

شیوه کار با دستگاه فرز

اغلب فرزها با استفاده از نیروی برق کار می کنند. به منظور راه اندازی دستگاه فرز می بایست کلید دستگاه را به صورت ممتد فشار داده تا دیسک برشی شروع به گردش نماید و زمانی که انگشت دست خود را از روی کلید بر می دارید حرکت آن متوقف می شود. به این علت دکمه این دستگاه به چنین حالت تعبیه شده تا کمک فراوانی به حفظ سلامت کاربر کند و بدین ترتیب خطر کار با این دستگاه بسیار کم می شود.

نمایش بیشتر