02146811043 - 02146804982

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

انواع فرز خشن HSSE

مقایسه،مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع فرز خشن بلند سفید و طلایی

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

معرفی کامل فرز انگشتی خشن

برای آشنایی بیشتر با فرز انگشتی خشن مطلب زیر را مطالعه کنید :

به منظور شکل دهی و صیقلی کردن متریال های مختلف فلزی از دستگاه های تراشکاری استفاده می شود. از فرزکاری نیز برای برده برداری، حکاکی، پولیش کاری و غیره استفاده می شود. فرزکاری از رایج ترین مراحل تولید به شمار می آید که برای تولید محصولات و قطعات با دقت بالا در شکل ها و اندازه های مختلف استفاده می شود. عمل فرزکاری با دستگاه های مختلف فرز انجام می شود. دستگاه فرز یک قطعه برنده به نام تیغه فرز دارد. تیغه فرز، توسط موتور دستگاه فرز به گردش در آمده و از روی قطعه براده برداری می کند.

کاربرد فرز انگشتی خشن

یکی از انواع فرز انگشتی، برای براده برداری با مقیاس بالا کاربرد دارد که به آن فرز خشن گفته می ‌شود. با استفاده از این نوع فرز می توان سطح زیادی را براده برداری کرد. از دیگر انواع فرز انگشتی می توان به فرز سرگرد و فرز تخت اشاره کرد.

اصلی ترین کاربرد فرز انگشتی خشن در بار برداری با حجم زیاد است. به طور مثال می خواهیم از جسمی با اندازه بزرگ که شکل خاصی ندارد یک شی با اشکالی منظم بسازیم. ابتدا با فرز انگشتی خشن حجم زیادی از آن را تراش داده و نزدیک به حجم شی مورد نظر که رسیدیم از فرز انگشتی مناسب تر که دقت فراوانی نیاز دارد استفاده می کنیم. بدین شکل جسم مورد نظر خود را ساخته و حجم زیادی از آن را تراش داده ایم. از این فرز در بسیاری از صنایع از جمله تراشکاری، خودروسازی، تولید لوازم فلزی و غیره استفاده می شود. یکی دیگر از کاربردهای این دستگاه رفع بیرون زدگی های سنگ، فلز و غیره است. افراد اهل فن که در حوزه های مختلف صنعت کار می کنند نیاز به وسایلی مانند کف ساب، پولیش و برش دهنده ها دارند که در آن فرز نقش اساسی را ایفا می کند.

فرز انگشتی خشن پرکاربردترین ابزار در دنیای تراشکاری است که بسته به نوع استفاده می تواند کاربردهای متنوعی داشته باشد. تفاوت بین مته و فرزهای انگشتی در عملکرد آن هاست. مته در جهت سوراخ کاری عمودی استفاده می شود ولی فرز انگشتی جهت بار برداری عرضی و عمودی مورد استفاده قرار می گیرد اما توانایی سوراخکاری همچون مته را ندارد.

جنس فرز انگشتی خشن

فرز انگشتی خشن از جنس HSSE تولید و عرضه می شود. استفاده از این متریال قابلیت بار برداری بر روی انواع فلزات را ممکن می کند. این ابزار در سایزهای مختلف قابل سفارش است.

شیوه کار با دستگاه فرز

اغلب فرزها با استفاده از نیروی برق کار می کنند. به منظور راه اندازی دستگاه فرز می بایست کلید دستگاه را به صورت ممتد فشار داده تا دیسک برشی شروع به گردش نماید و زمانی که انگشت دست خود را از روی کلید بر می دارید حرکت آن متوقف می شود. به این علت دکمه این دستگاه به چنین حالت تعبیه شده تا کمک فراوانی به حفظ سلامت کاربر کند و بدین ترتیب خطر کار با این دستگاه بسیار کم می شود.

نمایش بیشتر