02146811043 - 02146804982

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

انواع فرز اره ای

مقایسه،مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع فرز اره ای

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

معرفی کامل فرز اره ای

برای آشنایی بیشتر با فرز اره ای مطلب زیر را مطالعه کنید :

در صنایع بسیار پیش می آید که بر روی فلزات اعمالی همچون برش، تراش، شکل دهی و موارد دیگر اتفاق بیفتد. این اعمال که می توان بر روی آن واژه تراشکاری و یا فرز کاری گذارد. فرزکاری و تراشکاری عملیاتی بسیار شبیه به هم هستند. فرزکاری در بسیاری از صنایع، که با فلزات سر و کار دارند قابل استفاده است. دستگاه فرز یکی از پرکاربرد ترین و پرمصرف ترین لوازم برقی در حوزه ابزار محسوب می شود که دارای طیف وسیعی از کاربردهای متنوع است. به طور کلی دستگاه فرز از یک دیسک ساینده تشکیل می‌شود. که به عنوان یک ابزار برش دهنده عمل می‌کند. دیسک آن سطح جسم مورد نظر را می ‌ساید و شکل دلخواه را ایجاد می ‌کند. ابزار فرز فرم اغلب برای تراشکاری روی قالب ها به کار می رود و دارای دسته های بسیاری است. فرز به منظور براده برداری از قطعه کار از تیغه چند لبه ای استفاده می کند که آن را تیغه فرز می نامند. در فرزكاری هر یك از لبه های تیغه فرز در حین گردش دورانی خود مدت كوتاهی براده گیری می كنند و تا نوبت بعد بدون براده برداری آزاد گردش كرده خنك می شوند. از این رو تیغه فرزها مانند رنده تراشكاری در اثر برش تحت فشار دائم قرار نمی گیرند و براده برداری با آنها سریعتر انجام می شود. برش یکی از عملیات اساسی و مهم در ساخت محصولات گوناگون به شمار می آید.

کاربرد فرز اره ای

به منظور برش سطوح مختلف ابزارها و دستگاه های متنوعی استفاده می شود. فرز اره ای نمونه از ابزار آلات مناسب جهت برش سطوحی همچون چوب، ام دی اف، فلز، پلاستیک، گرانیت و غیره است که در کارگاه های صنعتی بسیار کارآمد و ضروری می باشد. این ابزار جز ابزارهای برشی محسوب می شوند که از توانایی بالایی جهت ایجاد برش های تمیز و دقیق برخوردارند.

مشخصات فرز اره ای

فرز اره ای در متریال های مختلف تولید و عرضه می شود. این متریال می تواند دارای جنس هایی از قبیل HSS یا فولاد تندبر یعنی در ساخت آن از تنگستن کارباید، کروم و وانادیوم استفاده شده است که در جلوگیری از مواردی همچون خوردگی، زنگ زدن و تغییر اندازه فرز نقش تاثیرگذاری دارد. و دیگر متریال استفاده شده برای ساخت فرز اره ای HSS DOM5، HSS-E، HSS CO و الماس یا تنگستن کارباید می باشد. فرز اره ای الماس یا همان تنگستن کارباید جهت برش دادن آلیاژهایی همچون فولادهای سخت و استنلس استیل مورد استفاده قرار می گیرد. و از متریال دیگر معمولأ به منظور بریدن آلیاژهایی نظیر آهن، فولاد و آلومینیوم استفاده می شود. این ابزار در سایز های متفاوتی از جمله ۳۲ الی ۲۰۰ ساخته و پرداخته می شود. برندهای مختلفی فرز اره ای تولید می کنند.

فرز اره هایی که با آلیاژ کارباید ساخته می شوند جهت ایجاد شیار و یا برش کامل در صنایع گوناگون از جمله کارخانجات تولید قطعات خودرو، کلید سازی و هر قطعه فلزی یا چدنی و گاهأ آلومینیومی که نیاز به ایجاد شیار دارند مورد استفاده قرار می گیرند. قابل ذکر است که این نوع فرزها در پک هایی بسته بندی شده و در یک پک سایزهای مختلفی موجود است که قابل نصب بر روی دستگاه های همچون فرز انگشتی، مینیاتوری و دریل می باشند.

فرز اره ای در سه نوع دندانه ساخته می شود

فرز اره ای دنده ریز

فرز اره ای دنده معمولی : دنده معمولی و دنده ریز مخصوص بریدن فلزاتی از جمله آهن، فولاد و استیل کاربرد دارد.

فرز اره ای دنده درشت : این نوع مخصوص بریدن چوب و پلاستیک ها کاربرد دارد.

شیوه کار با دستگاه فرز

اغلب فرزها با استفاده از نیروی برق کار می کنند. به منظور راه اندازی دستگاه فرز می بایست کلید دستگاه را به صورت ممتد فشار داده تا دیسک برشی شروع به گردش نماید و زمانی که انگشت دست خود را از روی کلید بر می دارید حرکت آن متوقف می شود. به این علت دکمه این دستگاه به چنین حالت تعبیه شده تا کمک فراوانی به حفظ سلامت کاربر کند و بدین ترتیب خطر کار با این دستگاه بسیار کم می شود.

در حین استفاده از فرز فرم ها به نکات زیر توجه کنید

همیشه از اینکه دنباله فرز به خوبی در نگهدارنده قرار داده شده اطمینان حاصل کنید که محکم بسته شده باشد.

از محافظت چشم استفاده کنید که بهتر است از یک محافظ کامل برای صورت خود استفاده کنید.

نمایش بیشتر