02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

کفش کار (کفش ایمنی)

مقایسه، مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع کفش کار (کفش ایمنی)

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

کفش ایمنی (کفش کار)

در محیط های کارگاهی و صنعتی و در اغلب محیط هایی که فعالیت می کنید نیاز به رعایت نکات ایمنی احساس می شود. درجه رعایت نکات ایمنی بستگی به محیط و فعالیتی که انجام می دهید دارد. در اغلب اوقات نیاز به رعایت این موارد با درجه بالاست و در برخی این درجه نزول پیدا کرده و پایین می آید. به طور کلی می توان از ابزار و تجهیزات مختلفی برای رعایت نکات ایمنی استفاده کرد.

تجهیزات ایمنی انواع و اقسام متفاوتی را شامل می‌ شوند نظیر لباس کار ، کفش ایمنی ، کلاه ایمنی، عینک ایمنی (عینک کار) ، دستکش کار و غیره. یکی از کاربردی ترین تجهیزات ایمنی ، کفش کار است. کفش کار در سایزها، شکل ها و جنس های مختلف با درجه بندی ایمنی متفاوت بوده و برای مصرف کنندگان با سلایق مختلف گزینه انتخاب وجود دارد.

کفش کار

هر شغل یا حرفه ای که انجام می دهید مهم نیست، استفاده از کفش ایمنی یا کفش کار بسیار مفید بوده و از خطرات احتمالی جلوگیری کرده و به حفظ سلامت شما کمک زیادی خواهد کرد. کفش ایمنی فقط برای حفظ سلامت پا نیست بلکه به طور کلی از جسم شما محافظت می کند. به نقل از پژوهشگران و افراد صاحب نظر، استفاده از کفش هاي نا مناسب علاوه بر آسيب هاي جسمي جبران ناپذير بر اعصاب و روان و راندمان فرد نيز تاثير مي گذارد.

علاوه براين، مهره هاي کمر و گردن به دليل ارتباط مستقيم با پا دچار آسيب مي شوند. انتخاب کفش مناسب مي تواند از بروز بسياري از ناراحتي هاي جسمي و عضلاني در فرد جلوگيري کند و سلامت قامت و روان افراد را تثبیت کند.

پاهای کارگران در حین کار در معرض خطر برخورد با اجسام داغ و برنده یا سقوط اجسام قرار دارد. برای جلوگیری از این نوع خطرات بهتر است از کفش یا پوتین ایمنی که دارای نشان استاندارد باشد استفاده کرد. پا به عنوان ستون بدن محسوب شده و عمل می کند. بنابراین به منظور مراقبت از پا باید از تجهیزات ایمنی و استاندارد استفاده کرد. یکی از تجهیزاتی که پای ما را از خطرات احتمالی محافظت می کند کفش ایمنی است. اما هر کفش ایمنی مناسب نبوده و در حین خرید باید انتخاب مناسبی داشته باشیم.

کاربردهای کفش کار یا کفش ایمنی

یکی از اتفاقات معمول و تکراری در هر محیطی از جمله محیط های کاری و کارگاهی افتادن ابزار و وسایل امری عادی به شمار می رود. برای حفظ ایمنی و جلوگیری از آسیب های این چنینی پوشیدن کفش ایمنی به شدت توصیه می شود. یکی از وظایف مهم کفش ایمنی محافظت از پا در قبال سقوط ابزار و وسایل سبک و سنگین بر روی پا می باشد.

در برخی از محیط های کاری به دلیل استفاده از روغن و آغشته بودن کف محیط با مواد لغزنده احتمال لیز خوردن بالا می رود. وظیفه دیگر کفش ایمنی جلوگیری از لیز خوردن افراد است. وظیفه دیگر کفش ایمنی محافظت از بدن ما در مقابل جریان الکتریکی است. که در کف برخی محیط های کاری ممکن است جریان داشته باشد. از دیگر وظایف آن جلوگیری از خستگی و یا احتمالأ سوختگی پا است.

کفش ایمنی نسوز

در مشاغل پر خطر همچون آتشنشانی که افراد اغلب با حریق روبرو می شوند استفاده از کفش ایمنی جزء جدا ناپذیری از این شغل به حساب می آید. دسته یا انواع دیگری از کفش های ایمنی به نام کفش ایمنی نسوز تولید می شوند. قابلیت این نوع کفش های ایمنی تحمل پذیری تا دمای 150 درجه سانتی گراد می باشد. ویژگی منحصر به فرد آن این است که گرمای وارده را به درون کفش منتقل نمی کند. از کفش ایمنی نسوز در بسیاری از مشاغل نظیر آتشنشانی، تراشکاری، صنایع فولاد، صنایع مربوط به تولید شیشه و غیره استفاده می شود.

این تجهیزات ایمنی می توانند در مقابل مواد شیمیایی و اسیدی، حلال های روغنی و نفتی و مواد دیگر از پاها محافظت کنند. در ساختار این مدل از دو لایه زیرین استفاده شده است و جنس روی کفش از چرم مخصوصی کار شده که اجازه نمی دهد گرما به درون کفش راه پیدا کند. در این مدل همچون کفش های ایمنی دیگر در جلوی کفش از یک لایه فلزی به منظور محافظت از انگشتان پاها در مقابل ضربات سنگین حین کار استفاده می شود.

انواع کفش ایمنی

کفش ایمنی از نظر کاربرد و محیط هایی که در آن مورد استفاده قرار می گیرد به انواع گوناگونی طبقه بندی می شوند که در زیر به دسته های مختلف آن اشاره می کنیم.

  • کفش ایمنی پلاستیکی از صدمات شیمیایی جلوگیری می کند. در برخی دیگر از کفش های ایمنی از جنس پلاستیک سخت ساخته شده که در مقابل جریان برق عایق است.
  • در برخی دیگر از کفش های ایمنی، کفشی تولید می شود که از پنجه، قوزک و کل قسمت های پا در موقع دویدن محافظت می کند، که به آن کفش ایمنی با کف پایی مخصوص می گویند.
  • نوع دیگر، از پنجه ی پا در برابر فشار و ضربه مراقبت می کند. که کفش ایمنی پنجه فولادی نام دارد.
  • کفش ایمنی کفه فلزی در برابر سوراخ شدن مقاوم است.
  • گونه دیگر کفش ایمنی از جنس بوتیل است. که از پا در مقابل مواد خورنده مواظبت می کند.

فروشگاه ابزار ماتریس مرجع تخصصی خرید کفش ایمنی و کفش کار و بزرگترین مرکز خرید ابزار های صنعتی و تخصصی میباشد. برای یافتن محصول مورد نظرتان از باکس جستجو استفاده نمایید.

نمایش بیشتر