02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

انواع شیشه ماسک جوشکاری

مقایسه، مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع شیشه ماسک جوشکاری

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

شیشه ماسک جوشکاری

به طور معمول در محیط های صنعتی و کارگاهی رعایت نکات ایمنی حائز اهمیت است. درجه رعایت نکات ایمنی بستگی به محیط و فعالیتی که انجام می دهید متفاوت است. در اغلب اوقات نیاز به رعایت این موارد با درجه بالاست و در برخی این درجه نزول پیدا کرده و پایین می آید. به طور کلی می توان از ابزار و تجهیزات مختلفی برای رعایت نکات ایمنی استفاده کرد.

تجهیزات ایمنی انواع و اقسام متفاوتی را شامل می شوند نظیر لباس کار، کفش ایمنی ، کلاه ایمنی، عینک محافظتی، ماسک محافظتی، دستکش کار و غیره. ماسک محافظتی یکی از تجهیزات ایمنی به شمار می آید. که در حوزه جوشکاری از کاربردی ترین تجهیزات ایمنی محسوب می شود. ماسک محافظتی که به صورت عامیانه در بین افراد با نام ماسک جوشکاری شناخته شده است در سایزها، اشکال و جنس های مختلف با درجه بندی ایمنی متفاوت ساخته و تولید می شود. که برای مصرف کنندگان با سلایق مختلف گزینه های متعددی برای انتخاب وجود دارد.

ماسک محافظتی (ماسک جوشکاری)

در هنگام عملیات جوشکاری، به دلیل شدت نور بالا بیشترین میزان خطر و آسیب دیدگی متوجه چشم ها خواهد بود. استفاده از تجهیزات ایمنی چشم و صورت در حین جوشکاری، به دلیل شدت نور و حرارت بالا کاملأ ضروری است. در این بین استفاده از ماسک جوشکاری بهترین راهکار موجود است. انواع ماسک های جوشکاری به شرح زیر می باشند :

1- ماسک جوشکاری دستی : که کل صورت را پوشانده و در حین کار باید از طریق دسته ای که روی آن تعبیه شده، با دست در مقابل صورت نگه داشته شود . این ماسک قابلیت نصب شیشه های جوشکاری با تیرگی های مختلف را داراست.

2- ماسک جوشکاری کلاهی : این مدل ماسک با داشتن هدگیری شبیه آنچه کلاه های ایمنی دارند، بر روی سر قرار گرفته و ماسک بدون نیاز به دخالت دست روبروی صورت قرار می گیرد. در این مدل ماسک جوشکاری، ماسک با اتصال پیچ و مهره ای به هدگیر وصل می شود. این نوع ماسک جوشکاری قابلیت افقی و عمودی شدن داشته و می توان بدون درگیری شدن دست ها، آن را مقابل صورت قرار داده و به کار خود ادامه داد، سپس ماسک را بالا زد. ماسک جوشکاری کلاهی مانند ماسک جوشکاری دستی قابلیت نصب شیشه های جوشکاری با میزان تیرگی های مختلف را داراست.

3- ماسک جوشکاری کلاهی اتوماتیک : مدل سوم ماسک های جوشکاری از تمام جهات شبیه نوع دوم می باشد. تنها تفاوت موجود بین آنها این است که در ماسک جوشکاری اتوماتیک، شیشه ماسک جوشکاری به صورت اتوماتیک و خودکار با میزان شدت نور ناشی از عملیات جوشکاری تیره می گردد. یعنی ماسک جوشکاری کلاهی اتوماتیک نیازی به تغییر شیشه ماسک جوشکاری ندارد در صورتی که در نوع اول و دوم باید بصورت دستی شیشه تعویض می شد.

ماسک جوشکاری هوشمند

همانطور که در توضیحات بالا مشاهده فرمودید، ماسک جوشکاری کلاهی هوشمند با دارا بودن قابیلت تغییر ناگهانی میزان تیرگی شیشه ایمنی محافظ چشم نیاز به تغییر مکرر شیشه محافظ به صورت دستی را از بین می برد. منبع تغذیه اصلی شیشه این ماسک در تغییر خودکار و ناگهانی میزان تیرگی، یک باطری کوچک 1/5 ولت دایره ای شکل بوده که درون جدار داخلی ماسک تعبیه شده است. ضمنأ جهت استفاده های آتی، یک عدد باطری یدکی نیز در کنار بروشور این ماسک جوشکاری قرار داده شده است. این ماسک در عین حال و با دارا بودن هدگیر رگلاژی، بدون نیاز به نگه داشتن با دست در مقابل صورت روی سر قرار گرفته می گیرد. در این حال دست ها جهت انجام کارهای اجرایی آزاد خواهد بود. هدگیر ماسک جوشکاری هوشمند به صورت رگلاژی بوده و با اندازه سر همه افراد امکان تنظیم شدن دارد.

شیشه ماسک

با مطالعه توضیحات بالا به صورت کامل با کاربرد ماسک محافظتی یا ماسک جوشکاری آشنا شدید. در ماسک جوشکاری دستی نیاز به تعویض شیشه به صورت دستی خواهد بود. که از شیشه ماسک جوشکاری استفاده می شود. در حین جوشکاری با برخورد ذرات جوش که اصطلاحأ پلیسه گفته می شود با شیشه ماسک جوشکاری به مرور زمان قابل استفاده نخواهد بود و شیشه کدر می شود. و دیگر جسمی که بر روی آن عمل جوشکاری انجام می شود قابل مشاهده نخواهد بود. شیشه ماسک جوشکاری از دو متریال شیشه و پلاستیک ساخته می شود. استحکام متریال شیشه ای آن به طب بالاتر از پلاستیک بوده و گران تر نیز است. تعویض شیشه ماسک جوشکاری بسیار سهل و آسان است.

نمایش بیشتر