02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

دستکش یکبار مصرف

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

معرفی کامل دستکش یکبار مصرف

برای رعایت موارد ایمنی می توان از تجهیزات مختلفی برای این امر استفاده کرد. به منظور رعایت نکات ایمنی برای دست و انگشتان می توان از دستکش استفاده کرد. دستکش ها دارای تنوع بی شماری هستند که انتخاب گزینه مناسب برای افراد بسیار سخت خواهد بود. یک نمونه از دستکش هایی که برای ایمنی و به طور معمول برای رعایت نکات بهداشتی استفاده می شود، دستکش یکبار مصرف نام دارد. دستکش یکبار مصرف نیز به دسته های گوناگونی تقسیم بندی می شود. از مهم ترین دسته های دستکش یکبار مصرف می توان به دستکش نیتریل، دستکش لاتکس، دستکش وینیل و متداول ترین و پر استفاده ترین نوع آن یعنی دستکش نایلونی (که از پلی اتیلن ساخته می شود) می باشد.

دستکش نیتریل

از این نوع دستکش ها برای مصارفی همچون لابراتورها، مکانیک ها، مشاغلی که ارتباط مستقیم با مواد غذایی دارند، کارشناسان پزشکی، مشاغلی که با مواد شیمیایی سروکار دارند و اشخاصی که دچار آلرژی به دستکش لاتکس دارند استفاده می شود.

نکاتی قابل توجه درباره دستکش نیتریل

دستکش نیتریل، مقاوم در برابر ویروس کرونا تا مدت هشت ساعت بوده که می توان با اتانول آن را ضد عفونی کرد. این نوع دستکش در بسیاری از صنایع محبوب است. آن ها در برابر انواع مواد شیمیایی مقاوم بوده ولی از سوی دیگر قدرت رسانایی خوبی دارند.

دستکش نیتریل، از لاستیک های مصنوعی ساخته شده و از این رو آن ها تبدیل به بهترین گزینه برای کسانی که نسبت به لاتکس حساسیت دارند شده است.

دستکش لاتکس

از این نوع دستکش ها برای مصارفی همچون کارهایی که نیاز به حساسیت و دقت بالایی دارند، مصارف پزشکی حرفه ای مانند دستکش هایی که در اتاق عمل استفاده می شود، کسانی که برای چالاکی بیشتر در کار به دنبال دستکش هایی هستند که بهتر با سایز دستشان یکی شود.

نکاتی قابل توجه درباره دستکش لاتکس

دستکش لاتکس در برابر ویروس کرونا شانزده ساعت از خود مقاومت نشان داده و قابل ضد عفونی با اتانول است.

نکته مثبت دیگر این نوع از دستکش ها، چسبیدن آن به دست و در نتیجه سطح دقت کار را بالا برده و می توان در کارهای حساس حساب ویژه ای روی آن باز کرد.

همچنین این دستکش ها میزان انعطاف پذیری بالایی دارند که به حرکت روان تر دست ها کمک می کند. جنسی که برای ساخت آن استفاده شده است قابل اطمینان و با دوام است و یک لایه محافظتی در برابر مواد عفونی تشکیل داده و از عبور آلودگی ها به پوست جلوگیری می کند. برای نمونه محافظ خوبی در برابر برخی از مواد شیمیایی خطرناک هستند.

دستکش وینیل

از این نوع دستکش ها برای مصارفی همچون آرایشگاه ها، کسانی که دوست ندارند دستکش به دستشان بچسبد، کسانی که با مواد غذایی سروکار دارند به جز غذاهای چرب، فعالیت هایی با ریسک پایین، کار با اجناسی که خطرناک نیستند و کسانی که به دستکش لاتکس حساسیت دارند استفاده می شود.

نکاتی قابل توجه درباره دستکش وینیل

در برابر ویروس کرونا مقاومت خاصی از خود نشان نمی دهد و پس از ضد عفونی دیگر قابل استفاده نخواهد بود.

دستکش های وینیل دست ساز بوده و به همین دلیل گزینه ارزان تری برای کارهای غیرحساس محسوب شده و دارای وزن کمی می باشند که در بین انواع دستکش ها، دستکش سبکی به شمار می روند، با این حال نیاز به محافظت نسبی دارند. دستکش های وینیل به وفور در صنایع غذایی مورد استفاده قرار می گیرند. ضمنأ براساس تحقیقات از انتقال آلودگی به مواد غذایی جلوگیری می کند.

دستکش های وینیل پزشکی نیز برای فعالیت هایی که ریسک بالا ندارند، مناسب است. آنها به اندازه دستکش های نیتریل و لاتکس مقاومت ندارند ولی برای خانه داری و حفظ بهداشت عالی هستند.

دستکش نایلونی

از این نوع دستکش ها برای مصارفی همچون کار با اجسامی که خطرناک نبوده و به صورت روزمره می باشد، شغل هایی که نیاز به سطح بالایی از بهداشت دارند مثل سرو غذا یا تمیز کردن محیط اطراف و کارهایی که به طور مستقیم با مواد غذایی سروکار داشته باشند استفاده می شود. 

نکاتی قابل توجه درباره دستکش نایلونی

دستکش نایلونی مقاومت خاصی در برابر ویروس کرونا ندارد و در صورت ضدعفونی با اتانول، مقاومت بالاتری پیدا خواهد کرد.

این دستکش ها یک انتخاب خوب هستند، مقاوم بوده و مدت طولانی تری دوام دارند و تا حد قابل توجهی خطر انتقال آلودگی را کاهش می دهند. این دستکش ها سایزهای مختلفی دارند و ممکن است تا حدی بزرگ باشند که حتی تا بازو را بپوشانند. این دستکش ها برای حفظ بهداشت عالی بوده و در صنایع مختلف کاربرد دارند.

موارد قابل توجه ای که نباید از دستکش نایلونی استفاده کرد

اگر نیاز به سطح بالایی از حساسیت لمس در حین کار داشته باشید یا باید کارهای بسیار دقیقی انجام دهید، این دستکش ها گزینه خوبی نیستند چرا که گشاد هستند. فقط باید از این دستکش ها برای مشاغل و فعالیت هایی که ریسک پایین دارند استفاده شود. همچنین این دستکش ها برای مصارف پزشکی که ممکن است در معرض مواد شیمیایی باشند، مناسب نیست.

فروشگاه ابزار ماتریس مرجع تخصصی خرید دستکش یکبار مصرف و بزرگترین مرکز خرید ابزار های صنعتی و تخصصی میباشد. برای یافتن محصول مورد نظرتان از باکس جستجو استفاده نمایید.

نمایش بیشتر