02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

دستکش ایمنی کف مواد

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

دستکش کف مواد

در هر شغل و حرفه ای که فعالیت می کنید یا حتی کارهای عمومی در منزل و هر جای دیگری که هستید رعایت نکات ایمنی بسیار اهمیت دارد. با رعایت این نکات مانع از آسیب دیدگی خود و افراد اطرافمان خواهیم شد. به منظور رعایت نکات ایمنی می توانیم از ابزار و تجهیزات مختلفی استفاده نماییم. یکی از مهمترین و پیش پا افتاده ترین ابزار ایمنی دستکش است.

استفاده از دستکش در اغلب کارهایمان بسیار ضروری است. دست ها به دلیل تماس مستقیم با محیط و اجسام در حین کار همواره در معرض خطرهای احتمالی هستند. استفاده از دستکش بهترین راه برای محافظت از دستان و انگشتان است. دستکش های صنعتی نیز در انواع مختلفی با جنس های متفاوتی و رنگ های متنوع تولید و عرضه می شوند.

دست پوش های کف مواد یکی از انواع دستکش هاست که به طور معمول دارای لایه ای مقاوم در برابر سایش و مواد شیمیایی است. این لایه ی مقاومی که در دستکش قرار دارد اغلب از جنس لاتکس یا نیتریل ساخته می شود. دستکش ایمنی دارای انواع و اقسام مختلفی است. نظیر دستکش ایمنی آتش نشانی، دستکش ضد برش، دستکش عایق در برابر مواد شیمیایی، الکتریسیته و غیره. یکی از موارد مهم ایمنی انتخاب دستکش مناسب است. به عنوان مثال باید دستکشی را انتخاب کرد که از تسلط و دقت شما در حین کار نکاهد و موجب محدود شدن فعالیت شما نشود.

یکی دیگر از موارد مهمی که باید در انتخاب دستکش مناسب مد نظر قرار دهید و بدان توجه نمایید، جنس و کیفیت دستکش است که باعث تعریق دست شما یا بروز حساسیت پوستی نشود. دستکش کف مواد مشابه با دستکش ضد برش است با این تفاوت که در ساخت این دو نوع دستکش به صورت اندک موادی که استفاده می شود ممکن است متفاوت باشد. تفاوت دوم در این است که ترجیحأ دستکش کف مواد مقاومت خاصی در برابر اشیای تیز و برنده نخواهد داشت.

این نکته قابل اهمیت است که برای برادشتن اجسام دستکش کف مواد عملکرد بهتری نسبت به دستکش ضد برش دارد. اما در مابقی ویژگی ها اغلب با هم برابر بوده و دارای کاربردهای مشابه ای می باشند. 

مواد سازنده دستکش های ایمنی

برای تولید و ساخت دستکش های ایمنی از مواد مختلفی استفاده می شود تا حداکثر کارآیی، حفاظت برای دستان حاصل شود. انتخاب نوع این مواد به ویژگی های مورد نیاز محیط کاری بستگی دارد. دستکش باید به گونه ای طراحی و تولید شود که تا حد امکان نرم و با دوام باشد و در عین حال نیز ایمنی دستان را در حین کار تامین نماید.

نیتریل

نیتریل نوعی لاستیک مصنوعی و بسیار بادوام است. در هر دو محیط خشک، مرطوب و روغنی چنگ خوبی به همراه دارد. نوع دیگری که به شکل متخلخل وجود دارد که به آن نیتریل فوم می گویند. طی فرآیند تولید نیتریل فوم، مواد حلال مورد استفاده تبخیر شده و سوراخ های کوچکی در این پوشش ایجاد می شود. این سوراخ های کوچک باعث عبور آب و بخار می شود و دستکش را بسیار انعطاف پذیر و راحت می کند. نیتریل در برابر روغن و حلال ها مقاومت می کند.

لاتکس

لاتکس نوعی لاستیک طبیعی است که از خاصیت ارتجاعی بالایی برخوردار است. دوام بسیار زیاد و چنگش عالی در هر دو محیط خشک و مرطوب نیز از ویژگی های روکش لاتکس برای دستکش است. مقاومت لاتکس در برابر الکل و مواد شیمیایی ضعیف محلول در آب زیاد است ولی در تماس با مواد روغنی مقاومتی ندارد و از بین می رود.

روکش نمودن دستکش

دستکش های بافتنی یکپارچه را می توان با مواد مختلفی مانند نیتریل، PU، لاتکس یا PVC روکش نمود. بسته به خصوصیات مورد نیاز، میزان پوشش های مختلفی وجود دارد : کف مواد، نیم مواد، تمام مواد، روکش انگشتی و یا خالدار در قسمت کف دست.

یک دستکش کامل مواد از مچ دست تا نوک انگشتان آغشته به مواد می شود ولی در نوع کف مواد، فقط کف دست و انگشتان پوشش داده می شود.

برخی از مزایای دستکش کف مواد

  • دستکش کف مواد نیتریل قابلیت محافظت از دست ها در برابر سایش و بریدگی را دارد.
  • این دستکش کف مواد دارای ضخامت کافی در لایه های کف دست با پوشش پنبه نرم می باشد.
  • این دستکش کف مواد ضخیم اگر به هر مایعی آغشته شود لغرنده نمی شود.
  • این دستکش کار ضد سایش در سر انگشتان خود دارای یک لایه نیتریل می باشد که باعث تهویه مناسب می شود.
  • روکش استاندارد این دستکش کف مواد نیتریل مانع خستگی دست می شود.
  • مواد استفاده شده در این دستکش کار از پلی استر می باشد و ضد حساسیت است.

فروشگاه ابزار ماتریس مرجع تخصصی خرید دستکش کف مواد و بزرگترین مرکز خرید ابزار های صنعتی و تخصصی میباشد. برای یافتن محصول مورد نظرتان از باکس جستجو استفاده نمایید.

نمایش بیشتر