02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

دستکش کاموایی- کتان- لی

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

دستکش های کاموایی ، کتان و جین

استفاده از ابزارهای ایمنی در هنگام کار در محیط های صنعتی بسیار مهم است. دست ها بیشترین کارایی را در انجام فعالیت ها برای ما خواهند داشت. برای محافظت از دست ها راهکارهای مختلفی وجود دارد. به منظور رعایت ایمنی دست باید از دستکش استفاده کرد. دستکش ها از جمله مهمترین ابزارهای ایمنی در تمامی زمینه ها هستند چرا که دست ها در تمامی مشاغل نزدیکترین عضو از بدن بوده که در معرض خطرات مختلفی قرار دارند.

از این رو استفاده از دستکش ایمنی بسیار مهم بوده و می تواند باعث جلوگیری از این خطرات شود. دستکش ها دارای تنوع بی شماری هستند نظیر دستکش ایمنی آتش نشانی، دستکش ضد برش، دستکش عایق در برابر مواد شیمیایی، دستکش بافتنی و غیره که انتخاب گزینه مناسب برای افراد بسیار سخت خواهد بود. این ابزار ایمنی تا حد زیادی احتمال آسیب را کاهش می دهد. دستکش های ایمنی، بدلیل موارد کاربردی گسترده، از مواد گوناگونی ساخته می شوند.

دستکش بافتنی

این دستکش ها، به علت بافتنی بودنشان مناسب اشخاصی است که بیشتر ساعات کار را در معرض سرما قرار دارند، می باشد. دستکش بافتنی همان دستکش کاموایی است. این نوع دستکش ها با بافت ضخیم و فشرده باعث نفوذ کمتر سرما به دست می شود. دستکش های بافتنی به دو دسته دستکش بافتنی ریزبافت و دستکش بافتنی درشت بافت تقسیم می شود.

جنس این نوع دستکش ها از نخ پنبه ای (الیاف بافتنی) طراحی و تولید می شود و مناسب فصل پاییز و زمستان می باشد. اغلب این نخ پنبه ای که در بافت این نوع دستکش به کار رفته است ضد حساسیت بوده بنابراین افراد مختلف و خیلی حساس نیز می توانند بدون هیچ دغدغه ای از آن استفاده کنند.

قابلیت های دستکش بافتنی

این دستکش ها برای محافظت دست در برابر آلودگی های میکروبی، آفتاب سوختگی، سایش و حفظ سلامتی دست می باشد و در انجام کارهای سنگین و خشن خیلی کاربردی نیست. عمدتأ در انجام امور ساده ای مانند جابجایی بسته ها، کار در انبار یا حین رانندگی و موتور سواری می توان از این محصول استفاده کرد. جنس پنبه به کار رفته در دستکش دارای انعطاف بالا بوده و مزاحمتی برای دامنه حرکتی انگشتان ایجاد نمی کند. پس می توان در انجام هرگونه کار سبک و برای جلوگیری از آلودگی دست ها از دستکش بافتنی نخ پنبه استفاده کرد.

نحوه شست و شو دستکش

بهتر است برای شستشوی دستکش بافتنی از آب داغ استفاده نشود.

دستکش کتان

دستکش کتان با دستکش بافتنی فرق چندانی ندارد و تنها فرق مابین این دو نوع دستکش در جنس آنهاست. معایب و مزایا و قابلیت های دستکش کتان همانند دستکش بافتنی است. دستکش های کتان از نظر ظاهری به دو نوع ساده و خالدار تقسیم بندی می شوند.

دستکش جین

این نوع از دستکش ها همانند دستکش بافتنی و دستکش کتان برای هرگونه کار سبک و برای جلوگیری از آلودگی دست ها مورد استفاده قرار می گیرد. تنها فرق بین دستکش جین با دو نوع قبلی در جنس به کار رفته برای ساخت دستکش است.

به طور کلی مواد استفاده شده برای ساخت دستکش های ایمنی را می توان به دو دسته تقسیم کرد.

الیاف و پارچه که به صورت بافندگی و خیاطی می توان دستکش را تولید نمود.

مواد پلیمری که از طریق قالب ریزی و سازه دستکش ساخته می شود، علاوه بر این ممکن است با ایجاد پوشش پلیمری بر روی دستکش های بافتنی، دستکش ترکیبی تولید نمود.

الیاف، منسوجات و مواد پلیمری مورد استفاده برای تولید دستکش عمدتأ مصنوعی هستند. علاوه بر این ممکن است از مواد طبیعی نیز استفاده شود.

الیاف و پارچه : برای تولید دستکش باید از الیاف طبیعی یا مصنوعی استفاده کرد. انتخاب این مواد بستگی به خواص نهایی مورد نظر دارد. اخیرأ برای تامین نیازهای حفاظتی خاص، برخی از الیاف توسعه یافته اند که دارای مقاومت بالایی در برابر بریدگی می باشند. این نوع دستکش ها از کتان و دیگر پارچه ها ساخته شده اند و در سطوح مختلف قرار می گیرد. دستکش هاي پارچه اي در برابر گرد و خاك، تراشه ها، خراشیدگی و سائیدگی از دست ها محافظت می کند. لازم به ذکر است استفاده از یک آستر پلاستیکی می تواند توان حفاظتی این دستکش ها را افزایش دهد.

ویژگی های دستکش کار خوب

  • نباید برای کاربر محدودیتی ایجاد نماید و فرد باید بتواند آزادانه به فعالیت شغلی خود ادامه دهد.
  • در برابر ضربه مقاوم بوده و تا حد زیادی مانع از انتقال انرژی حاصل از ضربه به دست گردد.
  • از دوام بالایی برخوردار باشد و مناسب جهت استفاده در محیط های صنعتی سایشی و خشن باشد.
  • برای پوست دست حساسیت ایجاد ننماید.
  • مانع از تعرق زیاد دستها شود.
  • محافظت مناسب در برابر سایش ارائه دهد.

فروشگاه ابزار ماتریس مرجع تخصصی خرید دستکش های کاموایی ، کتان و جین و بزرگترین مرکز خرید ابزار های صنعتی و تخصصی میباشد. برای یافتن محصول مورد نظرتان از باکس جستجو استفاده نمایید.

نمایش بیشتر