02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

دستکش ایمنی ضد برش

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

دستکش ضد برش

استفاده از ابزارهای ایمنی در هنگام کار در محیط های صنعتی بسیار مهم است. یکی از مهمترین ابزار ایمنی دستکش است. دستکش ایمنی دارای انواع و اقسام مختلفی است. نظیر دستکش ایمنی آتش نشانی، دستکش ضد برش ، دستکش عایق در برابر مواد شیمیایی، الکتریسیته و غیره. یکی از موارد مهم ایمنی انتخاب دستکش مناسب است.

به عنوان مثال باید دستکشی را انتخاب کرد که از تسلط و دقت شما در حین کار نکاهد و موجب محدود شدن فعالیت شما نشود. یکی دیگر از موارد مهمی که باید در انتخاب دستکش مناسب مد نظر قرار دهید و بدان توجه نمایید، جنس و کیفیت دستکش است که باعث تعریق دست شما یا بروز حساسیت پوستی نشود.

یکی از اصلی ترین و مهم ترین لوازم ایمنی برای کسانی که با ابزارآلات برشی و ماشین آلات سنگین کار می کنند دستکش ایمنی ضد برش است. این دستکش کار ها در برابر نیروی وارد شده در برابر برش و پارگی از مقاومت بالایی برخوردار است. از دستکش ضد برش در کارهای مختلفی مانند نجاری، تراش کاری و سنگ تراشی استفاده می شود. نکته ای که در انتخاب این دستکش باید مد نظر قرار دهید فیت بودن دستکش است. زیرا در صورتی که چسبندگی لازم را نداشته باشد از دست کاربر می لغزد و باعث بروز آسیب می شود.

از جمله مهم ترین مشاغلی که می توانند از دستکش ضد برش استفاده کنند باغبانی، تعمیرات و تاسیسات، مونتاژ کاری، بسته بندی و کار در محیط های کارگاهی و ساختمانی است. دست ها به دلیل تماس مستقیم با محیط و اجسام در حین کار همواره در معرض خطرهای احتمالی هستند. استفاده از دستکش بهترین راه برای محافظت از دستان و انگشتان است.

لمس نمودن یا در دست گرفتن اجسام تیز و برنده می تواند خطراتی ناخواسته را به دنبال داشته باشد. این خطرات شامل بریدگی، پارگی و قطع انگشتان به واسطه تماس مستقیم با لبه های تیز و برنده نظیر شیشه، فلز، سرامیک و بسیاری دیگر از اجسام می باشد. دستکش های ضد برش می توانند کمک به کاهش جراحات دست و انگشتان در حین کار کنند.

دستکش های صنعتی در انواع مختلفی با جنس های متفاوتی و رنگ های متنوع تولید و عرضه می شوند. دست پوش های ضد برش یکی از انواع دستکش هاست که به طور معمول دارای لایه ای مقاوم در برابر سایش و برش است. این لایه مقاوم که در دستکش قرار دارد اغلب از جنس لاتکس یا نیتریل ساخته می شود.

ویژگی های دستکش ضد برش

ویژگی ضد برش بودن دستکش به دو دلیل است. یکی ترکیبات مواد تشکیل دهنده آن و دیگری ضخامت دستکش. برای بهبود بخشیدن به استحکام دستکش در برابر بریدگی می توان حین ساخت از ترکیب و اضافه کردن موادی همچون Dyneema، Kevlar استفاده کرد. ضمنأ می توان با استفاده از توری فلزی یا الیاف کامپوزیتی ساخته شده از ترکیبات گوناگونی مانند فولاد ضد زنگ، فایبرگلاس و یا الیاف سنتتیک عملکرد ضد برشی دستکش را بالا برد و آن را افزایش داد. از دیگر عواملی که اثر گذار بر روی عملکرد دستکش های ضد برش است می توان به وزن مواد تشکیل دهنده آن ها و نوع روکش های سطح خارجی دستکش ها اشاره کرد.

آن دسته که وزن کمتری دارند و سبک تر هستند از چالاکی بهتری برخوردار بوده و در نتیجه دست کمتر خسته می شود. عکس این قضیه مربوط می شود با آن دسته که سنگین تر بوده که در برابر برش و ساییدگی از مقاومت بیشتری نسبت به سبک تر ها، برخوردارند.

برخی دیگر از این نوع دستکش ها به نام دستکش ضد برش فولادی تولید می شوند.

بسیاری از دستکش های ضد برش دارای دوام مکانیکی، عمر مفید بالا و کاملاً مقرون به صرفه می باشند.

امروزه از دستکش ضد برش در بسیاری از مشاغل استفاده می شود. می توان گفت این دستکش ها جزو محبوب ترین دستکش های ایمنی به حساب می آیند. دلیل این همه کاربرد و محبوبیت این نوع از دستکش ها، جنس ساختاری آنهاست. راحتی و عمر بالای دستکش ضد برش از شاخصه های اصلی و حائز اهمیت این محصولات است.

کاربرد دستکش ضد برش :

 • مناسب جهت کار با سیم های مسی
 • مناسب برای جابجایی مواد
 • مناسب جهت کارهای تعمیراتی و ساختمانی
 • مناسب برای مونتاژ قطعات کوچک
 • مناسب جهت بسته بندی
 • مناسب برای کار در محیط هایی با تراکم گرد و غبار زیاد
 • مناسب جهت امور باغبانی
 • مناسب برای کارهای دستی دقیق

اکثر دستکش های ضد برش دارای ویژگی های زیر می باشند.

 • نرم، انعطاف پذیر
 • سبک
 • با قابلیت ضد سایش، پارگی و خوردگی
 • مقاومت بالا در برابر حلال و مواد نفتی

فروشگاه ابزار ماتریس مرجع تخصصی خرید دستکش ضد برش و بزرگترین مرکز خرید ابزار های صنعتی و تخصصی میباشد. برای یافتن محصول مورد نظرتان از باکس جستجو استفاده نمایید.

نمایش بیشتر