02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

دستکش ساق بلند

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

معرفی کامل دستکش ساق بلند

در محیط های کارگاهی و صنعتی حفظ سلامتی با رعایت نکات ایمنی بسیار حائز اهمیت است. با روش مختلف می توان این عمل را انجام داد. برای جلوگیری از بروز حادثه و پیش گیری از حوادث پیش بینی نشده می توان از ابزار و تجهیزات گوناگون ایمنی استفاده کرد. تجهیزات ایمنی انواع و اقسام متفاوتی را شامل می‌ شوند نظیر لباس کار، کفش ایمنی ، کلاه ایمنی ، عینک محافظتی و دستکش کار.

یکی از مهم ترین و پر استفاده ترین ابزار مورد استفاده دستکش ایمنی یا دستکش کار است. یکی از موارد مهم ایمنی انتخاب دستکش مناسب است. به عنوان مثال باید دستکشی را انتخاب کرد که از تسلط و دقت شما در حین کار نکاهد و موجب محدود شدن فعالیت شما نشود. یکی دیگر از موارد مهمی که باید در انتخاب دستکش مناسب مد نظر قرار دهید و بدان توجه نمایید، جنس و کیفیت دستکش است که باعث تعریق دست شما یا بروز حساسیت پوستی نشود.

دستکش ساق بلند

در برخی از مشاغل به دلیل استفاده از مواد شیمیایی و اسیدی برای جلوگیری از بروز هر مشکلی باید از دستکش مخصوص استفاده کرد. دستکش مخصوص مورد استفاده برای جلوگیری از تماس مواد اسیدی و شیمیایی به پوست، دستکش ضد اسیدی یا دستکش ضد شیمیایی نام دارد. اغلب دستکش های ساق بلند از همین نوع یعنی دستکش ضد اسیدی می باشند. دستکش ضد اسید به دلیل داشتن روکش پی وی سی مقاوم در برابر مواد اسیدی، مواد قلیایی، مواد شیمیایی و مواد بیولوژیکی می باشد. پی وی سی خاص به کار رفته در این نوع دستکش ها برای کاربرد‌های چند منظوره در محیط فرسایشی طراحی گردیده است و عملکرد مکانیکی دستکش را تقویت می کند.

اغلب در ساخت این نوع دستکش ها به خصوص در آستر داخلی آن ها از پنبه نرم یا کتان استفاده شده است. این دستکش ها مقاومت خوبی در برابر مواد قلیایی، انواع روغن های صنعتی، مواد نفتی و حلال های مختلف صنعتی، اسیدها، مواد شیمیایی، مشتقات نفتی و بسیاری فعالیت های دیگر از خود نشان می دهد.

در قسمت انتهایی دستکش ایمنی یعنی پنجه و کف دست از یک لایه پی وی سی استفاده شده است. این خاصیت به فردی که از دستکش استفاده کرده کمک می کند که در برابر لغزش احتمالی از خود مقاومت نشان داده و افزایش سطح چنگش دستکش بالا می رود. خاصیت های گفته شده باعث ایجاد ایمنی بیشتر در عملیات جا به جایی وسایل در هر دو شرایط محیطی خشک و مرطوب شده و این قابلیت را فراهم می سازد. به منظور راحتی بیشتر در حین استفاده از دستکش ضد اسید در تولید آن ها، نکات استانداردی برای به حداقل رساندن خستگی و حفظ آسایش دست در استفاده های طولانی مدت رعایت گردیده است.

اساسی ترین کاربردهای دستکش ساق بلند ضد اسیدی

 • این دستکش ها در مقابل مواد شیمیایی، اسیدها، روغن ها و اجسام سخت و زبر از دست های شما حفاظت می کند.
 • از آن ها در کارگاه های صنعتی استفاده می شود.
 • در امور بیمارستانی و مراکز درمانی کاربردهای زیادی دارد.
 • همچنین در صنایع ابکاری مورد استفاده قرار می گیرد.
 • این دستکش ها مناسب برای کار با حلال های نفتی هم می باشند.
 • از دستکش ساق بلند ضد اسیدی به منظور استفاده در آزمایشگاه های شیمیایی به کار می رود.
 • مناسب برای کار با حلال های صنعتی نیز می باشد.

ویژگی های دستکش ساق بلند ضد اسیدی

 • جنس این نوع دستکش ها در مقابل ساییدگی مقاوم و مستحکم بوده و به ندرت دچار پارگی و سوراخ شدن نوک انگشتان می شوند.
 • مدت زمان طولانی می توان از این نوع دستکش ها استفاده کرد بدون اینکه فرسوده یا از رده خارج شود.
 • اگر بعد از گذشت زمان حالت چسبندگی پیدا کند بوی بد ایجاد نمی کند.
 • جنس دستکش لطیف و نرم بوده و کف دست را به خوبی پوشش می دهد و راندمان بالایی دارد.
 • دستکش ضد اسید از نظر ظاهری به صورت ساق بلند و ساق کوتاه تولید می شوند. که نوع ساق بلند آن ها برای کسانی که با آب و روغن سر و کار دارند بسیار مناسب است.
 • وجه تمایز اساسی دستکش ساق بلند نسبت به دستکش ساق کوتاه، سطح مقطعی است که از آن محافظت می کند. یعنی هرچه ساق دستکش بلندتر باشد می تواند محیط بیشتری از دست را پوشش دهد و از پوست دست با طول بیشتری مراقبت نماید.
 • این دستکش ها در دماهای پایین قابلیت انعطاف پذیری خود را حفظ می کنند.
 • اغلب دستکش های ساق بلند ضد اسیدی، با آستر تمام پنبه آغشته به مواد ضد باکتری برای محافظت از دستان شما در مقابل بیماری های پوستی و جلوگیری از بدبو شدن دستان در اثر عرق کردن در هنگام کار با مواد شیمیایی به خصوص انواع اسیدها و بازهای معدنی و آلی کاربرد دارد.
 • بیشتر دستکش های ساق بلند ضد اسید با ظاهر و شکلی آناتومیک و ارگونومیک و انعطاف پذیری بالا موجب به حداقل رساندن خستگی دست درون دستکش می شود.

فروشگاه ابزار ماتریس مرجع تخصصی خرید دستکش ساق بلند ضد اسیدی و بزرگترین مرکز خرید ابزار های صنعتی و تخصصی میباشد. برای یافتن محصول مورد نظرتان از باکس جستجو استفاده نمایید.

نمایش بیشتر