02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

انواع دستکش کار

مقایسه، مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع دستکش کار

تنظیم جهت نزولی
صفحه:
  1. 1
  2. 2
  3. 3

تنظیم جهت نزولی
صفحه:
  1. 1
  2. 2
  3. 3

اولین شعار ایمنی پس از کار این روزها بیش از هر چیز در کارگاه ها، کارخانه ها و ساختمان های در حال ساخت شنیده می شود. این شعار گویای این واقعیت مهم است که در صورت عدم رعایت آن خسارات مالی، جانی و مالی جبران ناپذیری به بار خواهد آورد که قابل ترمیم نیست. رعایت دستورالعمل های ایمنی در حین کار نیازمند ابزار و تجهیزات حرفه ای و مناسب است.

بسیاری از کسب وکارها به ابزار و تجهیزات بسیار ساده ای نیاز دارند که بتوان با استفاده از آن ها کار خود را ایمن تر و مطمئن تر انجام داد. دستکش ابزاری است که بسیاری از کارگران و افراد فعال در زمینه های مختلف باید هنگام کار، کار، جوشکاری، برش چوب و فلز از آن استفاده کنند. دستکش های ایمنی مخصوص از پارچه های مختلف و ضخامت های مختلف ساخته شده اند تا از آسیب به سطح جلوگیری شود.

دستکش کار چیست؟

دستکش های ایمنی مانند سایر دستکش ها، انگشتان دست را تا مچ می پوشانند و از دست در برابر عوامل مختلف محافظت می کنند. این دستکش ها عمدتاً از پارچه های لاتکس، پلاستیک، نیتریل، پلی استر و نخ ساخته می شوند و ضخامت بیشتری نسبت به دستکش های معمولی دارند. برخی از آنها ضد آب، گیره دار و ضد لغزش هستند و معمولاً سطحی متفاوت از داخل دست دارند. برخی از این دستکش ها دارای برجستگی هایی بر روی انگشتان هستند که برای نگهداری وسایل مناسب هستند.

مدل های مختلف دستکش ایمنی

شکل دستکش های لاتکس و ایمنی تقریباً یکسان است. آنها فقط در لایه ها و ارتفاع دستکش ها متفاوت هستند. برخی از آنها به آرنج می رسند و از چندین لایه با مقاومت بالا تشکیل شده اند.

نکات مهم هنگام خرید دستکش ایمنی

برای خرید و سفارش دستکش ایمنی بهتر است ابتدا به نوع فعالیت و کار توجه کنید و بر اساس نیاز خود دستکش مورد نظر خود را تهیه کنید. دستکش های ایمنی در سایزهای مختلف کوچک، متوسط و بزرگ طراحی و تولید می شوند، بنابراین ترجیحاً دستکش مناسب اندازه دست و انگشتان خود را انتخاب کنید تا در حین کار گم نشوید.

 

انواع دستکش کار

دستکش های کار به انواع مختلفی دسته بندی می شوند که یکی از آنها مقاوم در برابر اجسام نوک تیز و همچنین تا حدی در برابر حلال ها و اسیدها مقاوم است. این نوع دستکش ها معمولا و البته در بسیاری از مشاغل مورد استفاده قرار می گیرند. به طور گسترده استفاده می شود. این نوع دستکش های ایمنی از دست ها محافظت کامل می کنند اما ممکن است مثلاً در برابر حرارت یا اسیدهای بسیار قوی چندان مقاوم نباشند و دست ها در اثر این عوامل آسیب ببینند.

دستکش کار چرمی

دستکش کار چرمی نوعی دستکش کار است که به طور گسترده برای جلوگیری از بریدگی دست در صنایع و فعالیت های مختلف استفاده می شود. و این دستکش های ایمنی به دلیل استفاده از چرم در ساخت خود می توانند از دستان آن ها محافظت کرده و همچنین دستان شما را هنگام کار راحت نگه دارند. دستکش چرمی نوعی دستکش است که در جوشکاری، تراشکاری، برشکاری، نصب، سنگ تراشی و همچنین در کلیه امور عمرانی کاربرد دارد.

دستکش کار مقاوم در برابر حلال و اسید

اسیدها و حلال های مورد استفاده در برخی صنایع می توانند باعث آسیب فوری یا به مرور زمان به دست ها شوند، بنابراین هنگام کار با این مواد باید از دستکش ایمنی استفاده کرد که می تواند محافظ دست خوبی در برابر این عوامل باشد. دستکش کار مقاوم در برابر اسید و حلال در صنایع مختلفی از جمله صنایع شیمیایی، پالایشگاه ها، صنایع غذایی، صنایع دارویی، کلینیک ها و بیمارستان ها قابل استفاده است. مواد لاستیکی به کار رفته در ساخت این دستکش ها علاوه بر افزایش مقاومت دستکش در برابر اسید، راحتی کاربر را در حین کار فراهم می کند.

دستکش کار مناسب برای جوشکاری و جوشکاری آرگون

جوشکاری بویژه آرگون یکی از کارهایی است که در اثر حرارت ایجاد شده آسیب زیادی به دست ها وارد می کند بنابراین می توان از دستکش های ایمنی مخصوص برای جوشکاری استفاده کرد. دستکش های جوشکاری مناسب برای جوشکاری می توانند به طور کامل از دست ها در برابر گرما و سرما محافظت کنند.

فروشگاه ابزار ماتریس مرجع تخصصی خرید دستکش کار و بزرگترین مرکز خرید ابزار های صنعتی و تخصصی میباشد. برای یافتن محصول مورد نظرتان از باکس جستجو استفاده نمایید.

نمایش بیشتر